تصویر دوران نقاهت عمل فیستول

مدت زمان بستری و دوران نقاهت عمل فیستول

راهنمای مطالعه:

مدت زمان بستری و دوران نقاهت عمل فیستول یکی از مواردی است که باید قبل از تصمیم گرفتن در مورد انتخاب روش درمان فیستول با عمل جراحی یا لیزر از آن مطلع باشید. فیستول یکی از بیماری های مقعدی است که تنها راه درمان آن، تخلیه فیستول با انجام عمل جراحی و لیزر فیستول است. این بیماری که خود را با علائمی مانند درد، آبسه مقعدی و تراوش چرک یا ترشحات بدبو در نزدیکی مقعد نشان می دهد بهتر است در اولین مراحل آن درمان شود.

بسیاری از افرادی که به این عارضه دچار می شوند به دلیل ترس از عمل جراحی و یا دلایل دیگر از عمل فیستول خودداری می کنند که این می تواند موجب پیشرفت بیماری و سخت تر شدن درمان شود. عمل فیستول و به خصوص لیزر فیستول از جمله اعمال جراحی ساده هستند، با این مقاله همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد مدت زمان بستری و دوران نقاهت عمل فیستول با شما در میان بگذاریم.

مدت زمان بستری عمل فیستول

عمل جراحی فیستول در اتاق عمل و با بیهوشی یا بی حسی نخاعی انجام می شود و مدت زمان بستری ممکن است با توجه به روش عمل، شدت بیماری و شرایط بیمار متفاوت باشد. به طور معمول بیمار بعد از عمل فیستول باید به مدت یک یا دو روز در بیمارستان بستری باشد تا به شرایط ثابت برسد. پس از آن نیز باید در منزل استراحت کرده و دوران نقاهت بعد از عمل فیستول را بگذارند.

درمان فیستول با لیزر در سال های اخیر بسیار رایج شده است و با توجه به مزایایی که نسبت به عمل جراحی دارد، بیشتر توسط پزشکان توصیه می شود. می توان گفت مدت زمان بستری عمل فیستول با لیزر تقریبا صفر است زیرا این عمل با بی حسی موضعی و به طور معمول در مطب انجام می شود. لیزر فیستول یک عمل سرپایی محسوب می شود و بیمار درد و خونریزی بسیار کمی دارد و پس از انجام عمل نیازی به بستری شدن ندارد.

مدت زمان دوران نقاهت عمل فیستول

مدت زمان دوران نقاهت عمل فیستول هم با توجه به روش عمل و میزان رعایت کردن مواردی که به عنوان مراقبت های بعد از عمل فیستول معرفی می شوند، متفاوت است. این زمان تا حد زیادی به عوارض بعد از عمل فیستول مقعدی نیز بستگی دارد که در افراد مختلف، متفاوت است و ممکن است از یک هفته تا یک تا دو ماه هم طول بکشد.

یکی از مهم ترین مزیت های لیزر فیستول نسبت به روش سنتی جراحی، کوتاه بودن دوران نقاهت لیزر فیستول است. این روش درمان بیماری عوارض پس از عمل بسیار کمی دارد و نیاز به مراقبت های پس از عمل مانند عمل جراحی را ندارد. در نتیجه در بیشتر موارد، شخصی که تحت عمل لیزر فیستول قرار گرفته است در ظرف یک یا دو روز می تواند به زندگی عادی خود برگردد.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

جمع بندی

خوشبختانه در ده سال اخیر با پیشرفت لیزر درمانی در بهبود و درمان اکثر بیماری ها، زمان بستری شدن و دوران نقاهت بیماران تا حد زیادی کاهش یافته است. این پیشرفت در درمان بیماری فیستول مقعدی نیز به وجود آمده است و امروزه لیزر فیستول یکی از بهترین روش های درمان بدون درد و خونریزی و با حداقل عوارض محسوب می شود.

مدت زمان بستری و دوران نقاهت عمل فیستول که یکی از روش های سنتی درمان فیستول است به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور معمول برای عمل جراحی فیستول لازم است تا بیمار یک یا دو روز قبل و بعد از جراحی در بیمارستان بستری شود. دوران نقاهت این روش درمانی نیز ممکن است از دو هفته تا دو ماه طول بکشد. با توجه به تفاوت بسیار زیادی که در این مورد بین لیزر فیستول و عمل جراحی وجود دارد، بهترین پزشکان لیزر فیستول را توصیه می کنند.

دکتر عبدالرحیم قمری معروف به دکتر قمری یکی از بهترین پزشکان متخصص بیماری های مقعدی است که در انجام هر دو این عمل تجربه زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس تلفنی، مراجعه به سایت و یا مراجعه حضوری به کلینیک جراحی مقعدی دکتر قمری متخصص بیماری مقعدی با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

2.8/5 - (6 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇