بهترین دکتر یا جراح فیستول

بهترین دکتر یا جراح فیستول کیست؟

راهنمای مطالعه:

بهترین دکتر یا جراح فیستول کیست؟ این سؤال را معمولاً افرادی که به فیستول مبتلا می‌شوند زیاد می‌پرسند و به‌شدت دنبال بهترین و مناسب‌ترین جواب می‌گردند. انسان‌ها در طول زندگی خود بر اثر عوامل مختلفی ممکن است به فیستول مبتلا شوند. اگر این دسته از افراد بعد از مشاهده علائم بیماری سریعاً به پزشک مراجعه کنند؛ قطعاً با روش‌های ساده‌ای می‌تواند خود را از این درد نجات دهند. اما اگر در انجام این کار سهل‌انگاری کنند؛ وضعیت آنها روزبه‌روز بدتر شده و درمان بیماری آنها هم سخت‌ و زمان‌بر است.

بیشتر بیماران زمان مناسب برای مراجعه به دکتر فیستول را نمی‌دانند. علاوه بر زمان مراجعه، اطلاعات زیادی درباره ویژگی‌های دکتر متخصص فیستول و انواع روش‌های درمان آن ندارند. به همین دلیل ممکن است که درمان فیستول مقعدی به‌موقع صورت نگیرد و علایم بیماری روزبه‌روز شدت بیشتری پیدا کنند. اما اگر اطلاعات کاملی درباره بهترین دکتر یا جراح فیستول یا هزینه درمان فیستول داشته باشند؛ بهتر و راحت‌تر می‌توانند فیستول خود را درمان کنند.

در این مقاله به طور کامل سؤال “بهترین دکتر یا جراح فیستول کیست؟” را مورد بررسی قرار می‌دهیم و هرآنچه که لازم باشد درباره متخصص فیستول بدانید را بیان می‌کنیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

بیماری فیستول و علائم آن

بیمارهای فیستول و علائمش
علائم بیماری فیستول

فیستول مقعدی از آن دسته بیماری‌‌های رایج است که معمولاً افراد در اثر عوامل مختلفی از جمله آبسه مقعدی، بیماری کرون، عوارض عمل‌های جراحی اطراف مقعد، ضعیف‌شدن سیستم ایمنی بدن، عفونت روده‌ها، رابطه مقعدی و… به آن مبتلا می‌شوند. این بیماری با علائم مختلفی ظاهر می‌شود و باگذشت زمان زندگی افراد را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. پس بهتر است که با مشاهده هر کدام از علائم فیستول، به پزشک متخصص مراجعه کنید. این علائم عبارت‌اند از:

 • التهاب پوست اطراف مقعد به‌خاطر عفونت و تخریب بافت‌های اطراف مقعد
 • خروج ترشحات چرک‌آلود
 • خروج ترشحات بد بو از ناحیه فیستول
 • درد با ریتم ثابت
 • بی‌اختیاری در کنترل مدفوع
 • تورم و قرمزی در اطراف ناحیه مقعد
 • تب ناشی از گسترش عفونت در بدن
 • مشاهده سوراخ فیستول در ناحیه اطراف مقعد

زمان مناسب برای مراجعه به دکتر فیستول

اینکه افراد زمان مناسب برای مراجعه به دکتر فیستول را بدانند؛ تأثیر بسیار زیادی در روند درمان آنها می‌گذارد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه علائم بیماری هنوز شدید نشده و یا از ابراز آن خجالت می‌کشند؛ به دکتر مراجعه نمی‌کنند. آنها معمولاً سعی می‌کنند در خانه و با استفاده از روش‌های مختلف بیماری خود را درمان کنند.

زمان مراجعه به پزشک
زمان مناسب برای مراجعه به پزشک

این دسته از افراد با این کار ضربه بزرگی به خود می‌زنند و با این کار شرایط بیماری خود را بدتر می‌کنند. تنها کسی که می‌تواند در این زمینه به مبتلایان فیستول کمک کند؛ پزشک متخصص است. با مراجعه به ایشان در کمترین زمان و بدون دردسر فیستول مقعد کاملاً برطرف می‌شود. پس بهترین زمان مراجعه به دکتر فیستول هنگامی است که افراد برای اولین‌بار علائم آن را مشاهده می‌کنند.

البته لازم است بدانید که طبق گفته پزشکان و متخصصان، فیستول مقعد با دارو درمان نمی‌شود و حتماً برای درمان کامل آن باید عمل جراحی صورت بگیرد. امروزه عمل فیستول با روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که در ادامه بیشتر درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

دکتر فیستول چه کسی است؟

بیشتر افرادی که برای اولین‌بار علائم فیستول را مشاهده می‌کنند؛ با این سؤال روبرو می‌شوند که دکتر فیستول چه کسی است؟ یا برای درمان فیستول باید به چه دکتری مراجعه کرد؟ به‌طورکلی منظور از دکتر فیستول کسی است که تخصص و تجربه کافی در زمینه درمان بیماری‌های مقعد را داشته باشد. از آنجایی که فیستول یک بیماری مقعدی است، دکتر فیستول یک متخصص بیماری های مقعدی است.

معمولاً افراد می‌توانند برای معاینه بیماری خود به پزشک متخصص گوارش، متخصص جراحی عمومی یا پزشک داخلی مراجعه کنند. اما ازآنجایی‌که تنها راه درمان فیستول جراحی است، در نهایت باید سراغ جراح فیستول رفت. جراح فیستول باید متخصص جراحی عمومی یا متخصص کولورکتال (مقعد و روده بزرگ) باشد.

بهترین دکتر یا جراح فیستول چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های بهترین دکتر یا جراح فیستول
مهم ترین ویژگی جراح فیستول، داشتن تجربه کافی

جراح‌های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که همه آنها در زمینه درمان فیستول به مدرک لازم رسیده‌اند. اما لازم است بدانید که برای درمان فیستول و بیماری‌های مقعد، فقط مدرک دانشگاهی کافی نیست. بهترین جراح فیستول باید علاوه بر داشتن مدرک جراحی عمومی یا متخصص کولورکتال (مقعد و روده بزرگ)، باید یک سری ویژگی‌های دیگر هم داشته باشد تا بتوان کلمه بهترین را به آن اختصاص داد. ویژگی‌هایی که بهترین دکتر یا جراح فیستول باید داشته باشد عبارت‌اند از:

1- داشتن تجربه کافی

داشتن تجربه و سابقه انجام جراحی‌های موفق از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح فیستول است. بیماران مبتلا به فیستول حتماً در هنگام انتخاب دکتر خود باید تجربه آن را در نظر بگیرند. چون معمولاً هرچه تجربه بالاتر باشد؛ میزان موفقیت عمل بیشتر است.

2- مسلط به تمام روش‌های درمان

روش‌های مختلفی برای درمان فیستول مقعدی وجود دارد که معمولاً پزشکان این حوزه بر اساس وضعیت بیماری، یکی از آنها را انتخاب می‌کنند. بهترین جراح فیستول باید به تمام این روش‌ها تسلط کافی داشته باشد.

3- آگاه کردن بیمار به روش‌های درمان؛ دوره نقاهت و عوارض احتمالی

عمل جراحی فیستول شرایط خاصی دارد. علاوه بر روش‌های درمان مختلف، این بیماری دوره نقاهت و عوارض خاصی را به همراه خواهد داشت. بهترین جراح فیستول باید روشی که برای جراحی مناسب است را به طور کامل برای بیمار شرح دهد و او را از دوره نقاهت و عوارض احتمالی آگاه کند.

بیشتر بیماران با این سؤال مواجه می‌شوند که مراجعه به بهترین دکتر یا جراح فیستول چه نقشی در درمان دارد؟ در جواب آنها باید گفت که مراجعه به بهترین جراح باعث می‌شود که عمل جراحی با موفقیت انجام شده و بعد از آن دوران نقاهت را به‌راحتی و بدون مشکل طی کنید. همچنین با مراجعه به بهترین دکتر دیگر نگران بازگشت فیستول نخواهید بود.

انواع روش‌های جراحی فیستول

مدل های مختلف جراحی فیستول
بهترین روش درمان فیستول عمل جراحی با لیزر

همان‌طور که گفتیم؛ پزشکان و متخصصان حوزه فیستول عمل جراحی را بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای درمان این بیماری می‌دانند. روش‌های درمان فیستول با عمل زیاد هستند و دکتر متخصص بر اساس وضعیت فیستول یکی از آنها را برای درمان انتخاب می‌کند. از جمله مهم‌ترین روش‌های جراحی فیستول، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- عمل لیزر

اولین روشی که همیشه دکترهای این حوزه به آن توجه ویژه‌ای دارند؛ عمل فیستول با استفاده از لیزر است. بسیاری از متخصصان عقیده دارند که عمل با لیزر بهترین روش برای درمان این بیماری است. به همین دلیل است که بیشتر آنها تا جایی که امکان داشته باشد؛ برای درمان فیستول از لیزر استفاده می‌کنند.

استفاده از روش لیزر خصوصیات و ویژگی‌های خاصی دارد. همین امر باعث شده که افراد این روش را برای درمان بیماری خود ترجیح دهند. مهم‌ترین ویژگی‌های عمل فیستول با لیزر عبارت‌اند از:

 • عمل با لیزر سرپایی بوده و نیازی به بی‌هوشی ندارد.
 • درد و خونریزی ندارد.
 • نیاز به بستری در بیمارستان نیست.
 • نتایج این روش کاملاً تضمینی و بدون بازگشت است.

2- فیستولوتومی

روش فیستولوتومی یکی دیگر از روش‌های بسیار رایج برای جراحی فیستول مقعد است. طبق آماری که اعلام شده؛ حدود 85 تا 95 درصد عمل‌های فیستول به روش فیستولوتومی انجام می‌شود. البته که پزشک متخصص فیستول بر اساس وضعیت بیماری، روش مناسب را انتخاب می‌کند؛ بنابراین هر پزشکی ممکن است روش درمان خاص خود را داشته باشد.

روش فیستولوتومی
تصویر عمل جراحی فیستولوتومی

در این روش دکتر جراح تمام طول مسیر را برش باز می‌زند تا پوست و عضله آسیب‌دیده باز شده و اجازه ترمیم از داخل به خارج داده شود. اگر فیستول مقعد به روش فیستولوتومی انجام شود؛ حدود یک الی دو ماه طول می‌کشد که زخم بهبود پیدا کند. بعد از طی این مدت، زخم به یک شیار تبدیل می‌شود.

3- تکنیک ستن

تکنیک ستن یا استن، از آن دسته روش‌های جراحی فیستول مقعد است که متخصصان برای موارد پیچیده استفاده می‌کنند. هنگامی که فیستول قسمت بالایی و نیز قسمتی از عضله را درگیر کرده باشد؛ از تکنیک استن استفاده می‌کنند.

در این روش، جراحان فیستول یک نخ باریک یا لوله تخلیه مخصوص را در داخل مجرای فیستول قرار می‌دهند تا عفونت و چرک آن به طور کامل خارج شود. این روش حدود 6 تا 12 هفته طول می‌کشد تا نتیجه آن مشخص شود. پس از طی این دوره، پزشک دوباره فیستول و جریان درمان را معاینه می‌کند و اگر نیاز به عمل فیستول مقعدی باشد؛ آن را انجام خواهد داد. تکنیک استن معمولاً برای بیمارانی انجام می‌شود که در معرض خطر بی‌اختیاری قرار دارند.

4- روش فلپ آدوانسمنت

روش فلپ آدوانسمنت هم بیشتر برای فیستول‌های پیچیده و افرادی که در معرض بی‌اختیاری قرار دارند؛ استفاده می‌شود. در این روش پزشک متخصص با استفاده از بافت و یا پوست اطراف مقعد، فیستول را ترمیم می‌کند. طبقگزارش‌هایت پزشکان این حوزه، میزان عود بیماری حدود 50 درصد است. همچنین لازم است بدانید که ابتلا به بیماری کرون میزان عود مجدد بیماری را افزایش می‌دهد.

5- روش پلاگین بیولوژیکی

این روش جراحی خطرات و عوارض خاصی را به دنبال ندارد و معمولاً 80 درصد عمل‌ها با موفقیت کامل انجام می‌شود. اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره خطر عود بلندمدت در دسترس نیست. روش پلاگین بیولوژیکی نیازمند بستری در بیمارستان است و احتمالاً بیمار باید با عوارضی مانند درد، آبسه و جابه‌جایی پلاگین مواجه شود.

در این روش با استفاده از مخاط روده انسان، پلاگین مخروطی می‌سازند. هدف از انجام این کار، جلوگیری از بازشدن مجرای داخلی این عارضه است. جراحان فیستول با استفاده از بخیه این پلاگین را به سر داخلی فیستول متصل کرده تا بافت جدید در اطراف پلاگین رشد کند.

6- چسب فیبرین

چسب فیبرین یکی از روش‌های دیگر درمان فیستول به شمار می‌آید که بسیار ساده و بدون درد است. در این روش چسبی را به داخل مجرای بیماری تزریق کرده و قسمت خارجی را بخیه می‌زنند. اما لازم است بدانید که بیشتر پزشکان از این روش استفاده نمی‌کنند. دلیل آن هم این است که میزان موفقیت کمی دارد.

برای درمان فیستول با لیزر به کدام دکتر باید مراجعه کرد؟

همان‌طور که گفتیم؛ امروزه دکترهای زیادی وجود دارند که در زمینه بیماری‌های مقعد کار می‌کنند. دکتر عبدالرحیم قمری از جمله بهترین و باسابقه‌ترین متخصص‌های جراحی و درمان بیماری‌های مقعد است که تمام ویژگی‌های لازم برای تبدیل‌ شدن به بهترین دکتر یا جراح فیستول را دارد.

دکتر قمری با تخصص جراحی روده کولورکوتال، تمرکزشان را روی درمان بیماری‌های مقعد گذاشته‌اند. به همین دلیل توانسته‌اند که بهترین نتیجه را برای بیماران خود رقم بزنند. ایشان با استفاده از روش‌های مختلف فیستول را درمان می‌کند؛ اما اعتقاد دارند که بیشتر بیماری‌های مقعدی به کمک لیزر قابل‌درمان است.

کسانی که می‌خواهند بدانند؛ برای درمان فیستول با لیزر به کدام دکتر باید مراجعه کرد؟ دکتر عبدالرحیم قمری بهترین انتخاب ممکن است. ایشان در این زمینه مهارت کامل را دارند و بدون درد و عوارض خاصی، عمل را انجام می‌دهد. یکی دیگر از سؤالات پرتکرار بیماران این است که آیا در صورت تشخیص بیماری دکتر همان روز عمل با لیزر را انجام می‌دهد؟

راه‌های پیشگیری از فیستول مقعدیزمان درمان بیماران توسط دکتر بستگی به تعداد مراجعه‌کنندگان دارد. معمولاً تعداد مراجعه‌کنندگان زیاد است و دکتر ابداً بیمار را معاینه کرده و سپس نوبت لیزر آن را اعلام می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیماری مقعدی فیستول مقالات زیر پیشنهاد میشود.

آیا انتخاب کادر درمانی و کلینیک خوب نقشی در درمان فیستول دارد؟

آیا انتخاب کادر درمانی و کلینیک خوب نقشی در درمان فیستول دارد؟ قطعاً جواب این سؤال مثبت است. هرچه پزشک و جراح فیستول متخصص‌تر و باتجربه‌تر باشد؛ روش درمان بهتری را انتخاب کرده و عمل شما را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. معمولاً این دسته از پزشکان عمل لیزر را انتخاب می‌کنند. تجربه عمل فیستول با لیزر، با مراجعه به بهترین دکتر یا جراح فیستول کاملاً امکان‌پذیر است.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

سخن نهایی

فیستول یکی از بیماری‌های مقعدی است که به‌محض دیدن علایم آن باید سریعاً برای درمان آن اقدام کرد. بیشتر افرادی که درگیر این بیماری می‌شوند؛ نمی‌دانند که برای درمان آن باید چه کاری انجام دهند. به همین دلیل با این سؤال مواجه می‌شوند که بهترین دکتر یا جراح فیستول کیست؟

در این مقاله به طور کامل بهترین دکتر یا جراح فیستول را با تمام ویژگی‌ها و خصوصیات آن معرفی کردیم تا بیشتر از پیش با این نوع از متخصصان آشنا شوید. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان سؤال خاصی درباره جراح فیستولجراح فیستول دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇