درمان خانگی کیست مویی

درمان خانگی کیست مویی – تخلیه کیست مویی در خانه

راهنمای مطالعه:

عوامل متعددی در به وجود آمدن کیست مویی نقش دارند، اما رایج‌ترین دلیل آن چاقی، کم‌تحرکی و نشستن به مدت طولانی است. برای درمان این بیماری روش‌های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش‌ها درمان خانگی کیست مویی است. نکته مهم برای درمان کیست مویی در خانه این است که قبل از اقدام به درمان باید حتما با پزشک متخصص مراجعه کرد. زیرا تشخیص نوع کیست مویی را پزشک باید مشخص کند. در صورت وخامت بیماری سینوی پیلونیدال باید روش های دیگری برای درمان انتخاب کرد.

از جمله راه های درمان کیست مویی با روش خانگی عبارت است از:

  • درمان کیست مویی با زردچوبه
  • درمان با قراردادن سیر
  • قراردادن آلوورا بر روی کیست
  • درمان با عسل
  • نمک
  • چای کیسه‌ای
  • کمپرس گرم
  • روغن درخت چای
  • روغن نارگیل
  • سرکه سیب

در این مقاله از مجله علمی دکتر عبدالرحیم قمری قصد داریم شما را با مهم‌ترین روش‌های درمان خانگی کیست مویی آشنا سازیم تا در صورت بروز این بیماری بتوانید آن را برطرف یا از آن جلوگیری کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کیست مویی چیست؟

کیست مویی یک بیماری رایج است که در اثر نشستن زیاد وجود می‌آید. در واقع در قسمت نشیمنگاه پایین ستون فقرات یک حفره‌ پر از چربی و مو برگشتی جمع می‌شود که اغلب هم عفونت می‌کند. از مهم‌ترین دلایل اصلی شکل‌گیری این بیماری می‌توان به چاقی، پرمویی و کم‌تحرکی اشاره کرد.

تخلیه کیست مویی در خانه

برای تخلیه کیست مویی در خانه حتما با پزشک صحبت کنید و اگر حساسیت بالایی دارید این کار می تواند به روند درمان کیست مویی در خانه کمک کند. برای ارتباط با پزشک متخصص جراحی عمومی (دکتر قمری) با شماره ۰۹۰۳۱۲۵۲۲۹۵ تماس بگیرید.

فیلم تخلیه کیست مویی در خانه

برای دیدن فیلم های تخلیه خانگی کیست مویی باید در کلینیک حضور یابید.

رایج‌ترین نشانه‌های کیست مویی

علائم کیست مویی عفونی
رایج ترین نشانه کیست مویی تورم در ناحیه کیست

کیست مویی اگر عفونی باشد با علائمی همچون موارد زیر همراه است که با دیدن چنین مواردی باید به پزشک مراجعه کنید
• تورم کیست
• دردهای ممتد تا بالای باسن
• وجود بوی نامطبوع از ترشحات
• احساس درد هنگام نشستن و ایستادن
• وجود تورم و قرمزی روی پوست
• احساس تب کم درج

داروهای گیاهی برای درمان کیست مویی در خانه (درمان مو برگشتی در خانه)

درمان کیست مویی با داروهای گیاهی موثر در خانه
درمان کیست مویی با داروهای گیاهی مانند روغن درخت چای

برای درمان خانگی کیست مویی (درمان مو برگشتی در خانه) یا سینوس پیلونیدال می‌توان از داروهای گیاهی استفاده کرد. از مهم‌ترین داروهای گیاهی برای درمان کیست مویی در خانه می‌توان موارد زیر را نام برد:
• روغن درخت چای
• جوش شیرین
• روغن کرچک
• ترکیب دارچین و عسل
• روغن نارگیل
• چای سیاه

پماد برای کیست مویی

شیوه های درمان خانگی کیست مویی و سینوس پیلونیدال، به صورت قطعی نیست و فقط باعث جلوگیری از خارش،التهاب و سوزش شوند

معالجه کیست مویی با عصاره درخت چای

برای درمان خانگی کیست مویی می‌توانید از عصاره درخت چای استفاده کنید. در این روش باید روغن را رقیق کرده و آن را روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید. در نهایت پس از 15 دقیقه با آب ولرم آن را تمیز بشویید. این مورد به کاهش التهاب بسیار کمک می‌کند. روزی حداقل سه بار این کار را در خانه انجام دهید تا نتیجه درمان را ببینید.

درمان کیست مویی با روغن کرچک

برای درمان مو برگشتی در خانه می‌توانید از روغن کرچک بهره ببرید. کافی است مقداری پنبه را با روغن آغشته کنید و روی موضع قرار دهید و پس از 20 دقیقه آن را شستشو دهید.

رفع کیست مویی بانمک

درمان کیست مویی با نمک
سریع ترین روش درمان کیست مویی با نمک

نمک به دلیل خاصیت ضدعفونی که دارد، برای درمان خانگی سینوس پیلونیدال یا کیست مویی بسیار مفید است. برای انجام این کار یک قاشق نمک را به وان اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه در وان بنشینید. این کار را روزی یکبار انجام دهید تا بتوانید بیماری کیست مویی را درمان و برطرف کنید.

سرکه سیب برای درمان کیست مویی

سرکه سیب با تنظیم PH پوست باعث خارج شدن چرک و عفونت از پوست میشود. روش استفاده از سرکه برای درمان کیست مویی، قرار دادن یک پنبه اغشته به سرکه در محل کیست است.

آیا کیست مویی با دارو درمان می‌شود؟

یکی از سؤال‌های مهمی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود این است که چگونه کیست مویی را درمان کنیم؟ در پاسخ باید گفت روش‌های متعددی برای درمان وجود دارد که بنا به تشخیص دکتر باید دارو موردنیاز یا عمل جراحی انجام شود. در بسیاری از موارد استفاده از روش‌های خانگی برای درمان کیست مویی و استفاده از داروهای گیاهی به رفع این بیماری بسیار کمک کرده است.

آیا درمان کیست مویی با واجبی امکان‌پذیر است؟

برخی از افراد در درمان خانگی کیست مویی مقعدی از واجبی استفاده می‌کنند که این کار در درمان تأثیری ندارد، بلکه تنها می‌تواند موهای زائد این ناحیه را از بین ببرد و آن را خشک نگه دارد و آن هم به‌شرط اینکه به پوست آسیب نزند.

درمان کیست مویی با واجبی چگونه است؟

استفاده از داروی واجبی در درمان کیست مویی مؤثر نیست. استفاده از واجبی یا کرم موبر تنها برای ازبین‌بردن موهای زائد این ناحیه است و تنها می‌تواند روند درمان را به تأخیر بیندازد و گزینه‌ای برای درمان قطعی نیست.

روش‌های درمان خانگی کیست مویی تا چه اندازه مؤثر هستند؟

درمان کیست مویی با زردچوبه یا درمان کیست مویی با زالو که به‌عنوان روش‌های درمان خانگی شناخته می‌شوند تا حدودی توانسته مؤثر عمل کند، اما برای درمان افراد باید حتماً باید پزشک مشورت کنند.

روش‌های گیاهی، طب سنتی و خانگی درمان کیست مویی

درمان گیاهی کیست مویی(سینوس پیلونیدال) با روش سنتی
انواع گیاهان دارویی جهت درمان کیست مویی

روش‌های گیاهی، طب سنتی و خانگی درمان کیست مویی را تا حدودی امکان‌پذیر کرده است، اما استفاده از این روش‌ها بستگی به میزان پیشرفت این عارضه دارد. چرا که در مواردی امکان درمان خانگی وجود ندارد.

درمان خانگی کیست مویی کمپرس گرم

برای درمان خانگی کیست مویی کمر می‌توان از کمپرس آب گرم استفاده کرد که این مورد باعث کاهش عفونت و درد می‌شود و تا زمانی که درد کاهش یابد می‌توان استفاده کرد.

میزان اثربخشی روش‌های خانگی و طب سنتی کیست مویی

درمان کیست در خانه در موارد بسیاری خوب عمل کرده و افراد توانسته‌اند نتیجه خوبی از آن بگیرند، اما باید به یادداشت که میزان اثربخشی به موارد بسیاری بستگی دارد.

درمان خانگی کیست مویی بدون جراحی

درمان بدون جراحی کیست مویی در منزل
روش های درمان کیست مویی بدون عمل جراحی

در درمان‌های خانگی کیست مویی افراد می‌توانند راه‌های مختلفی را امتحان کنند و اگر کیست برطرف شد نیاز به انجام عمل جراحی وجود ندارد، اما قبل از درمان خانگی با پزشک مشورت کنید.

آیا درمان خانگی کیست مویی ضرر دارد؟

درمان خانگی کیست مویی ضرر ندارد، اما تا چه موقع، تا زمانی که این درمان را به میزان و مدت مشخص انجام دهید و از انجام چندین روش به شکل سرخود خودداری کنید. زیرا زمانی که میزان استفاده از هرکدام از مواد گیاهی زیاد انجام شود امکان آسیب وجود دارد.

درمان مو برگشتی در خانه

درمان خانگی سینوس پیلونیدال یا همان درمان مو خانگی مو برگشتی احتمال خطرات مختلفی را دارد. پیشنهاد ما این هست حتما با پزشک متخصص صحبت کنید و برای ویزیت در کلینیک ما حاضر شوید.

خلاصه مقاله درمان خانگی کیست مویی

ما در این مطب سعی کردیم شما را با روش‌های درمان خانگی کیست مویی آشنا کنیم. از مهم‌ترین راه‌های درمان خانگی کیست مویی می‌توان به مواردی مانند استفاده از نمک، عصاره درخت چای، کمپرس آب گرم، استفاده از زردچوبه و… اشاره کرد.
اگر با روش‌های دیگر درمان خانگی کیست مویی آشنایی دارید می‌توانید از طریق کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید سؤالات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا دکتر قمری به این سؤالات پاسخ و راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اگر درمان خانگی کسیت مویی اثر گذار نبود چه کار کنیم؟

اغلب روش های درمان خانگی ممکن است از روند بیماری جلوگیری کنند، اما بهبود کامل نیاز به مشورت با یک پزشک متخصص دارد. دکتر قمری با سالها تجربه در درمان بیماری های مقعدی از قبیل شقاق، کیست مویی، فیستول و هموروئید می تواند به شما در درمان کیست مویی کمک کند.

برای اطلاع از هزینه درمان کیست مویی با لیزر و انواع لیزر شقاق، لیزر هموروئید و … مشاوره تلفنی می توانید با دکتر تماس بگیرید.

3/5 - (4 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇