بهترین دکتر واریس در معاینه واریس

بهترین دکتر واریس پا در تهران

راهنمای مطالعه:

واریس یک بیماری مرسوم در میان افراد مسن و سالخورده و همچنین برخی از زنان باردار است که ابتلا به این بیماری جای نگرانی ندارد البته اگر به آن بی توجهی نشود. برای درمان این بیماری، بهترین دکتر واریس می‌تواند کمک بزرگی به شما بکند تا بتوانید این مشکل را درمان کنید. پزشکانی که در زمینه واریس و بیماری‌های وریدی فعالیت می‌کنند، باید ویژگی‌های لازم را داشته باشند تا بتوانید به آن‌ها مراجعه کنید.

در این مقاله از وبسایت دکتر قمری متخصص بیماری های مقعدی، به معرفی بیماری واریس، علائم آن، تخصص بیماری واریس و مشخصات بهترین پزشک واریس و متخصصان وریدی می‌پردازیم. برای اطلاع از هزینه های درمان واریس مقاله هزینه درمان واریس را مطالعه کنید.

🎯 بهترین دکتر درمانی واریس در تهران دکتر عبدالرحیم قمری
💎 انواع بیماری واریس مورد درمان بهترین پزشکان انواع واریس‌های طنابی، عنکبوتی یا مشبک
📌 چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟ قرمزی رگ ها، گرم شدن اطراف پا یا دست، ایجاد تغییرات در رنگ و ضخامت، خونریزی رگ ها و زخم های باز
💰 هزینه درمان واریس توسط بهترین پزشک با توجه به نوع واریس، شدت آن، روش درمان و … تعیین می شود.

برای این که بتوانید بیماری واریس و یا هر بیماری دیگری را که دارید درمان کنید، باید به یک پزشک متخصص و باتجربه مراجعه نمایید. با توجه به شایع بودن بیماری واریس پا در کلان‌شهرهایی مانند تهران و در میان بیشتر افراد مسن، نیاز به متخصص با تجربه در این مناطق بیشتر خواهد بود. برای مراجعه به یک دکتر واریس پا و بیماری‌های وریدی، بهتر است که با این بیماری و همچنین ویژگی‌های یک دکتر خود آشنا شوید؛ پس تا انتها ما را همراهی کنید.

بهترین دکتر واریس پا در تهران کیست؟

بهترین دکتر واریس پا در تهران دکتر قمری است.

در بدن انسان، دو رگ اصلی سرخرگ و سیاهرگ وجود دارند و وظیفه اصلی خون رسانی در بدن به عهده این دو رگ است. سرخرگ، خون را از قلب به سایر بخش‌های بدن منتقل می‌کند و سیاهرگ نیز آن را به قلب برمی‌گرداند. در این میان، مویرگ‌هایی وجود دارند که بین این دو رگ اصلی قرار گرفته و آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. واریس پا زمانی اتفاق می‌افتد که این مویرگ‌ها دچار اختلال شده و خون برگشتی را به جای ارسال مستقیم به قلب، به عقب برمی‌گردانند و باعث خون‌مردگی‌های خفیف در مویرگ‌ها می‌شوند. این موارد، به صورت رگ‌های متورم و به رنگ آبی، سرخ و یا کبود درمی‌آیند و حالت ناخوشایندی به پای افراد می‌دهند.

عکس دست فرد مبتلا به واریس
تصویر فرد مبتلا به واریس

رگ‌های واریسی در پا، باعث درد و مشکلات بسیاری می‌شوند. در بعضی مواقع که این بیماری به صورت حاد شکل می‌گیرد، لخته‌های خونی در پا ایجاد شده و حتی در برخی مواقع به صورت زخم‌های باز دچار خونریزی می‌شوند. با توجه به این که گرفتگی رگ‌ها و واریس باعث اختلال در خون رسانی به اعضای بدن مانند دست و پا می‌شود، ممکن است افراد در این ناحیه‌ها احساس گرفتگی یا بی‌حسی کنند. این مورد، یکی دیگر از علائم بیماری واریس است؛ زیرا به دلیل کم رسیدن اکسیژن به این اعضا، حالت گزگز شدن اتفاق خواهد افتاد.

چه زمانی به دکتر واریس مراجعه نماییم؟

بیماری واریس، از آن دسته مشکلاتی است که می‌توانید بدون مراجعه به پزشک و با رعایت برخی نکات آن را کنترل کنید؛ زیرا به صورت کلی برای سلامت عمومی افراد خطرناک نخواهد بود. این بیماری، ممکن است شرایطی را در بیمار رقم بزند که برای درمان آن باید به دکتر متخصص واریس پا مراجعه کرد.

زمانی که رگ‌های پا به صورت ناگهانی شروع به متورم شدن می‌کنند، نشانه خوبی برای این بیماری نیست و بهتر است که برای حل آن به دکتر مراجعه کنید. از دیگر علائمی که در صورت بروز آن‌ باید به پزشک و متخصص مراجعه کنید، قرمزی و گرم شدن اطراف رگ‌های دست یا پا، ایجاد تغییرات در ضخامت و یا رنگ پوست، خونریزی رگ‌ها و اطراف آن و زخم‌های بازی است که در اطراف رگ‌ها دیده می‌شوند. پس از بروز این علائم بهتر است که به پزشک مراجعه کنید؛ هرچند بهتر است با وجود علائم اولیه نیز با یک دکتر متخصص در این زمینه مشورت کنید و نکاتی را دریافت کنید که از ادامه روند بیماری جلوگیری و یا آن را درمان می‌کند.

بهترین متخصص واریس پا در تهران

در کلان شهر تهران، متخصصین در همه زمینه‌ها وجود دارند و برای بیماری واریس پا نیز متخصصان و پزشکان متعددی مشغول به فعالیت هستند. با توجه به این که در شهرهای بزرگی مانند تهران، افراد برای انجام کارهای روزمره خود نیاز به پیاده‌روی‌های طولانی مدت دارند، مجموعه این کارها باعث فشار به پاها می‌شود؛ در نتیجه احتمال واریس پا در این افراد نیز بیشتر خواهد شد. در این زمینه، متخصص واریس پا در تهران می‌تواند کمک زیادی به مبتلایان واریس پا بکند تا بتوانند این مشکل را حل کرده و از درد و مشکلاتی که برای آن‌ها در پی دارد دوری کنند.

تخصص بیماری‌های وریدی واریس یا فلبولوژی چیست؟

درمان بیماری‌های وریدی و رگ‌هایی ورم کرده، بیش از 100 سال است که انجام می‌شود؛ با این حال، رشته فلبولوژی در مقایسه با رشته‌ها و تخصص‌های دیگر، نسبتا جدید است. تخصص فلبولوژی روی تشخیص و درمان بیماری‌های وریدی تمرکز می‌کند.

کلمه فلبولوژی از کلمه یونانی Phlebos به معنای وریدی گرفته شده است. در این تخصص، متخصصان بیماری‌های وریدی با تشخیص و درمان بیماری‌های وریدی مانند واریس سروکار خواهند داشت. برای این کار، از روش‌هایی مانند سونوگرافی و همچنین تست‌های عملکرد وریدی استفاده می‌شود. با توجه به محل رگ‌های پا و شدت درگیری‌ها با واریس، روش‌های درمانی نیز متفاوت هستند؛ اما استفاده از جوراب‌های فشاری که برای هر نوع از بیماری واریسی استفاد می‌شود ضروری خواهد بود.

روش دیگر درمان در تخصص بیماری‌های وریدی واریس، استفاده از اسکلروتراپی است. این روش که یا با مایع و یا با استفاده از فوم انجام می‌گیرد، در تمام اندازه‌های وریدی قابل استفاده است. گزینه‌های دیگر درمان متناسب با نوع مشکل واریس و ورید وجود دارند؛ برای مثال درمان‌های فلبکتومی، فرسایش درون وریدی و برداشتن ورید از جمله این درمان‌ها هستند. برای مشاهده کامل عوارض و خطرات واریس روی آن کلیک کنید.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دکتر متخصص واریس چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

شخصی که در زمینه فلبولوژی آموزش دیده و دارای تخصص در این زمینه است، توانایی تشخیص و درمان انواع بیماری‌های وریدی و واریسی را دارد. در این مورد، بیماری‌های متعددی وجود دارند که این افراد می‌توانند به شما کمک کنند.

درمان بیماری‌های وریدی توسط دکتر متخصص واریس شامل بیماری‌های واریس، التهاب سیاهرگ، بیماری‌های ترموبوتیک مانند ترومبوز ورید عمقی، درمان زخم پا و همچنین تغییرات پوستی و وریدی ناشی شده از نارسایی‌های وریدی است.

درد ناشی از واریس پا
پزشک معالج واریس : تخصص در زمینه فلبولوژی

یکی از بیماری‌های شایع وریدی، واریس طنابی است که رگ‌های پا دچار نارسایی شده و به شدت ورم می‌کنند. همچنین مویرگ‌های عنکبوتی نیز از دیگر زمینه‌هایی است که دکتر متخصص واریس یا فلبولوژیست با روش‌های معمول قادر به درمان‌ آن‌ها است. مشکل دیگری که ممکن است افراد برای آن به فلبولوژیست مراجعه کنند، به دلیل تورم رگ‌های پشت دست است. این مشکل ممکن است ارثی باشد؛ اما برخی از خانم‌ها برای حفظ زیبایی ظاهر خود، برای درمان این مشکل به متخصص واریس مراجعه می‌کنند. واریس زیر چشمی که معمولا از سنین نوجوانی و یا بالاتر در افراد دیده می‌شود، یکی دیگر از بیماری‌های واریسی است که توسط متخصص قابل درمان است.

در برخی از خانم‌های باردار که بارداری آن‌ها به صورت متعدد و یا سنگین بوده است، مشکل واریس لگنی به وجود خواهد آمد. این مشکل با استفاده از سونوگرافی قابل تشخیص و البته توسط متخصص نیز قابل درمان است. بیماری دیگری که یک فلبولوژیست قادر به درمان آن است و در حیطه کاری متخصص واریس به شمار می‌رود، لخته شدن خود در رگ‌ها است. در واقع، یک فلبولوژیست یا متخصص بیماری‌های واریسی شخصی است که دوره‌های آموزش تکمیلی را گذرانده و در زمینه درمان اختلالات سیاهرگی مانند انواع واریس‌های طنابی، عنکبوتی یا مشبک فعالیت می‌کند.

بهترین دکتر واریس در تهران را چگونه بشناسیم؟

در پاسخ به این سوال که بهترین دکتر متخصص واریس کیست؟ و برای این که دکتر متخصص واریس خوب را بشناسید، روش‌های متعددی وجود دارد. برای اینکار می‌توانید ابتدا از بیماران پرس‌وجو کنید. بیماران یک دکتر یکی مهم‌ترین منابع برای تشخیص خواهند بود. باید ببینید که آیا این بیماران از نحوه عملکرد و درمان خود راضی هستند یا نه. همچنین، نحوه برخورد دکتر با بیماران چگونه خواهد بود. با دانستن این موارد، می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید.

در ادامه، می‌توانید از سایر کادر درمانی در مورد پزشک معالج اطلاعاتی کسب کنید. در زمینه درمان بیماری‌ها، یک پزشک باید بتواند با صبر و حوصله به نوع بیماری شخص مورد نظر توجه کرده و نسبت به درمان آن اقدام کند. همچنین در پایان مراجعه و ویزیت، باید به زبان ساده و قابل درک نوع مشکل و راه حل‌های درمانی آن را نیز برای بیمار تشریح کند.

یکی دیگر نکاتی که در انتخاب دکتر واریس اهمیت زیادی دارد، تجربه پزشک مورد نظر است. با توجه به تجربه معالجه و درمان صدها بیمار در زمینه واریس، یک پزشک به قدر کافی تجربه خواهد داشت تا بهترین درمان را برای بیمار خود انتخاب کند.کلینیک و مطبی که برای درمان به آن مراجعه می‌کنید، یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب پزشک به شمار می‌روند. در این مورد، باید به امکانات کلینیک مورد نظر توجه کنید تا ببینید که تجهیزات کافی برای درمان‌ای پیشرفته‌تر را داشته باشند.

در انتخاب بهترین دکتر واریس، بهتر است که سوابق و تحصیلات پزشک را نیز در نظر بگیرید. برخی از پزشکان، فقط در یک زمینه فعالیت می‌کنند و وقت و انرژی خود را در زمینه پزشکی مورد نظر صرف خواهند کرد؛ بنابراین تمرکز و دقت چنین پزشکانی در تشخیص و درمان بیماری بسیار بالاتر خواهد بود.

شرایط لازم برای معاینه و مشاوره با یک دکتر واریس چگونه است؟

برای این که بتوانید با دکتر واریس مشاوره کنید و معاینه شوید، باید شناخت کافی از بیماری خود و همچنین پزشک مورد نظر داشته باشید. در این مقاله، به بررسی بیماری واریس و علائم آن پرداختیم تا با این کار بتوانید به موقع نسبت به شدت بیماری خود آگاه شوید. همچنین، روش‌های شناخت بهترین دکتر واریس را نیز مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که یک متخصص واریس در واقع قادر به درمان چه نوع از بیماری‌هایی است. فلبولوژی یکی از رشته‌های نسبتا جدید در میان تخصص‌های دیگر پزشکی است که به درمان بسیاری از بیماری‌های واریسی می‌پردازد. اگر شما یا اطرافیانتان با چنین مشکلی سروکار دارید، می‌توانید از طریق وب سایت دکتر قمری (متخصص بیماری های مقعدی) و ارتباط با مشاوران، وقت مشاوره و معاینه‌ای را تعیین کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇