انواع بواسیر با عکس

انواع بواسیر با عکس

راهنمای مطالعه:

بواسیر به سبب تورم عروق در ناحیه مقعد ایجاد می‌شوند. علت تورم و التهاب رگ‌های دیواره مقعد وارد آمدن فشار بسیار زیاد به آنهاست که در نهایت منجر به هموروئید می‌شود. به مرور زمان در صورتی که بیمار متوجه توده مقعدی خود نشود یا نسبت به درمان آن بی توجه باشد، بواسیر متورم شده و باد می کند. با توجه به انواع بواسیر (داخلی، خارجی، خفیف) شکل آنها متفاوت خواهد بود. در ادامه مقاله انواع بواسیر با عکس اطلاعات بیشتری را کسب می کنید.

عکس بواسیر خارجی

عکس بواسیر خارجی
عکس بواسیر خارجی [هموروئید خارجی]
در این عکس یک بواسیر خارجی را مشاهده می کنید. این نوع از بواسیر هنگامی رخ می دهد که به رگهای ناحیه‌ی خارجی مقعد فشار بیش از اندازه ای وارد شود و سپس این رگها دچار التهاب و پارگی می شوند. اگر به تصویر دقت کنید در قسمت انتهایی تصویر راست یک بیرون زدگی قابل مشاهده است. این بیرون زدگی ها در اثر التهاب و از هم گسیختگی دیواره ی رگهای مقعد به وجود می آیند. در بواسیر نوع خارجی بیرون زدگی های گوشتی شکل و نامنظم در اطراف مقعد قابل رویت است.

عکس بواسیر داخلی

عکس بواسیر داخلی
عکس بواسیر داخلی [هموروئید داخلی]
این تصویر یک بواسیر داخلی را نشان می دهد. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید محل قرار گرفتن رگی که دچار آسیب و التهاب شده است در قسمت داخلی مقعد و درون رکتوم است، از این رو این نوع هموروئید علائم و نشانه های ظاهری زیادی به همراه ندارد. در چنین بواسیر هایی بیرون زدگی و خونریزی مشاهده نمی شود و از آنجایی که تعداد گیرنده های درد در قسمت داخلی مقعد بسیار کمتر است با درد زیادی همراه نیست.

عکس بواسیر خفیف

عکس بواسیر خفیف
عکس بواسیر خفیف [هموروئید خفیف]
در رابطه با شکل ظاهری هموروئید خفیف باید بگوییم، که این عارضه علائم کمتری را شامل می شود و در واقع بیمار نشانه های ظاهری و آزاردهنده خفیف تری را نسبت به نوع پیشرفته تجربه می کند. بواسیر خفیف می تواند در هر دو نوع داخلی و خارجی ایجاد شود. همانطور که در عکس بواسیر خفیف مشخص است، این بیماری در حال پیشرفت بوده و باید هرچه سریع تر برای درمان آن اقدام نمایید؛ زیرا در غیر این صورت بیماری شدت یافته و علائم بیشتری از این بیماری را تجربه خواهید نمود.

برای اطلاع از هزینه عمل بواسیر مقاله آن را مطالعه کنید.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

سخن نهایی

در این مقاله انواع بواسیر با عکس را نشان دادیم. پس بهتر است بواسیر خود را بررسی کرده و هرچه سریع تر به دکتر متخصص بیماری های مقعدی مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید. دکتر عبدالرحیم قمری به عنوان بهترین دکتر لیزر هموروئید امیرآباد شناخته می شود.

اطلاعات تکمیلی انواع بواسیر با عکس
انواع داخلی، خارجی، خفیف، حاد
علائم احساس سوزش و خارش، درد در ناحیه مقعد، مشاهده خون روشن، ترشحات لزج و چسبنده، وجود تورم و التهاب، زائده و توده های گوشتی
درمان  لیزر بواسیر، درمان خانگی، درمان گیاهی، جراحی باز و بسته

بهترین دکتر بواسیر

دکتر عبدالرحیم قمری
3.3/5 - (3 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇