دکتر قمری | متخصص جراحی عمومی (شقاق، بواسیر، کیست مویی، فیستول و واریس)

لیزر کیست مویی

لیزر کیست مویی (سینوس پیلونیدال) | لیزر درمانی موی برگشتی

راهنمای مطالعه:

لیزر کیست مویی laser hair cyst برای کیست های مویی که در اثر انسداد یا التهاب فولیکول های مویی ایجاد می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. در روش جراحی با لیزر کیست مویی ابتدا پزشک موقعیت و نوع کیست مویی که یک حفره یا سوراخ در عمق کمی از پوست است را تشخیص داده و سپس با استفاده از دستگاه لیزر و تاباندن نور لیزر، کیست مویی را تخریب و فولیکول مو را درمان می کند.

در حال حاضر لیزر بهترین شیوه درمان سینوس پیلونیدال است زیرا معمولا بدون درد و خونریزی انجام می شود. همچنین در عمل با لیزر کیست مویی نوک لیزر فقط با پوست درتماس است و ورود به داخل بدن انجام نمی شود. به همین دلیل احتمال عفونت در این روش بسیار کم است.

جراحی با لیزر کیست مویی برای درمان کیست هایی که در صورت، شانه، پشت و سایر نواحی بدن کاربرد دارد. عمل کیست مویی با لیزر برای کیست های مویی کوچک مناسب هستند و در مواردی که کیست بزرگتر است روش های درمانی دیگر انجام می شود.

لیزر کیست مویی در تهران از روش های درمان کیست مویی است که توسط دکتر قمری متخصص بیماری های مقعدی انجام می شود.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

مزایای لیزر کیست مویی
خطر عفونت و خونریزی در لیزر کیست مویی وجود ندارد.

لیزر کیست مویی روشی بسیار دقیق و موثر برای درمان کیست مویی است. در جراحی با لیزر، کیست مویی به طور کامل از بین می رود بدون اینکه بافت سالم را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین، در این روش درمانی خطر عفونت و خونریزی وجود ندارد.

لیزر کیست مویی به عنوان یک روش درمانی دائمی شناخته شده است. با این حال، برای دستیابی به نتیجه‌ای مطلوب، باید از چندین جلسه برای درمان کامل استفاده شود.

از دیگر مزایای لیزر کیست مویی جراحی سرپایی و بدون بیهوشی است. همچنین در جراحی لیزر کیست مویی دوره نقاهت خاصی وجود ندارد و بیمار می تواند به فعالیت های روزانه ادامه دهد.

معایب روش لیزر کیست مویی

معایب لیزر کیست مویی
معایب روش لیزر کیست مویی در مقایسه با روش های درمانی دیگر کیست مویی کمتر است.

در لیزر کیست مویی درد و خونریزی و عفونت برای بعضی افراد بیشتر از آن چیزی است که گفته شده، به همین دلیل در انتخاب پزشک متخصص لیزر کیست مویی دقت کنید. مهارت پزشک و تجربه در پیدا شدن عوارض لیزر کیست مویی تاثیر زیادی دارد.

جدول مقایسه لیزر کیست مویی با جراحی به روش سنتی

جراحی سنتی کیست مویی لیزر کیست مویی
زمان جراحی طولانی 15 تا 30 دقیقه
بیهوشی دارد ندارد
درد دارد بسیار کم
خونریزی دارد بسیار کم
نقاهت ۲ تا ۴ هفته ۲ تا ۴ روز
بستری دارد ندارد
هزینه زیاد کمتر نسبت به جراحی سنتی
احتمال بازگشت احتمال دارد ندارد

لیزر کیست مویی در بارداری

درمان کیست مویی با لیزر در بارداری
لیزر کیست مویی در زنان باردار بعد از زایمان انجام می شود.

بهترین راه حل برای درمان کیست مویی در دوران بارداری مشاوره با پزشک است. در صورتی که کیست مویی عدم راحتی و درد شدیدی ایجاد کند، پزشک ممکن است روش‌های دیگری برای درمان موقت کیست مویی مانند استفاده از داروهای مسکن را پیشنهاد دهد و معمولا لیزر کیست مویی در زنان باردار به بعد از زایمان موکول می شود.

هزینه های درمان کیست مویی با لیزر

هزینه لیزر کیست مویی
هزینه لیزر کیست مویی به تعداد جلسات لیزر درمانی برای درمان کامل کیست مویی بستگی دارد.

قیمت لیزر کیست مویی به عوامل مختلفی مانند تخصص و مهارت پزشک، مقدار دستمزد پزشک، اندازه و محل قرارگیری کیست مویی، تعداد جلسات لیزر درمانی برای درمان کامل کیست مویی و دیگر عوامل مرتبط با لیزر کیست مویی بستگی دارد.

هزینه عمل کیست مویی ممکن است در بیمارستان‌ها و مطب‌ها و کلینیک‌های پوستی متفاوت باشد. به این نکته توجه داشته باشید که هزینه عمل لیزر کیست مویی نباید تنها معیار انتخاب پزشک و بیمارستان باشد و باید به سطح تخصص و تجربه پزشک و کیفیت خدمات ارائه شده نیز توجه کرد.

به عنوان مثال هزینه لیزر کیست مویی در بیمارستان میلاد به طور متوسط از ۳ تا ۵ میلیون شروع می شود و با توجه به عوامل گفته شده در بالا این قیمت متغیر است.

برای اطلاع دقیق ‌تر درباره هزینه‌ لیزر کیست مویی در تهران، بهتر است با مراکز درمانی تماس بگیرید و قبل از شروع درمان درمورد نحوه‌ی پرداخت و هزینه‌های دقیق از پزشک مشاوره بگیرید.

مراقبت های بعد از درمان با لیزر کیست مویی

مراقبت های بعد از درمان کردن کیست مویی
مراقبت های بعد از درمان کیست مویی جهت جلوگیری از عفونت و تسریع در بهبود

پس از درمان با لیزر کیست مویی، باید مراقبت هایی برای جلوگیری از عفونت و بهبود بهتر و سریعتر ناحیه درمان شده انجام شود. برخی از مراقبت هایی که بعد از لیزر کیست مویی عبارتند از:

  1. استفاده از یخ: استفاده از یخ در طول روز و حداقل ۲۰ دقیقه روی ناحیه درمان شده می‌تواند در کاهش درد، تورم و التهاب کمک کند.
  2. جلوگیری از ضربه: در چند روز اول بعد از درمان، باید جلوی ضربه به ناحیه درمان شده را بگیرید.
  3. استفاده از آنتی‌بیوتیک: در صورتی که پزشک شما آن را توصیه کرده باشد، باید آنتی‌بیوتیک ها را مصرف کنید تا ازعفونت جلوگیری شود.
  4. مراقبت از پوست: باید ناحیه درمان شده را به آرامی و با آب خنک پاک کنید و از ایجاد فشار و مالیدن پرهیز کنید.
  5. مصرف مواد مغذی: برای بهبود سریعتر محل درمان، باید مواد مغذی بیشتری مانند پروتئین، ویتامین سی و روغن ماهی مصرف کنید.

معرفی پزشک متخصص لیزر کیست مویی در تهران + آدرس (دکتر قمری)

بهترین دکتر برای لیزر کیست مویی در تهران
دکتر قمری متخصص لیزر کیست مویی در تهران

بهترین دکتر لیزر کیست مویی در تهران باید دارای تجربه و تخصص، روابط عمومی بالا و همچنین اصول بهداشتی را رعایت کرده و از تجهیزات پیشرفته در جراحی استفاده کند. بهترین دکتر کیست مویی باید قبل از انجام هرگونه درمان به بیماران خود مشاوره کافی در مورد نحوه درمان، عوارض و مراقبت‌های بعد از درمان ارائه دهد.

دکتر قمری متخصص بیماری های مقعدی با بیش از ۱۶ هزار جراحی موفق در زمینه بیماری های نشیمنگاهی رضایت بیماران خود را جلب کرده است.

آدرس مطب (بیمارستان) پزشک کیست مویی در تهران: امیر آباد – بالاتر از خیابان فاطمی – بعد از پمپ بنزین – کوچه خسروی – ساختمان پزشکان رازی

همچنین ایشان پیش از این به لیزر کیست مویی در بیمارستان رازی و لیزر کیست مویی در بیمارستان بقیه الله پرداخته اند.

راهنمای انتخاب کلینیک (بیمارستان) لیزر کیست مویی

در انتخاب کلینیک باید به تخصص و تجربه پزشکان، تجهیزات و رعایت بهداشت مرکز لیزر کیست مویی توجه شود.

برای انتخاب بهترین مرکز لیزر کیست مویی در تهران باید به تخصص و تجربه، تجهیزات پیشرفته، رعایت اصول بهداشتی، ارائه خدمات مشاوره، روابط عمومی بالا، پشتیبانی بعد از درمان، نظرات و تجربیات دیگران و قیمت توجه کرد. همچنین در انتخاب بیمارستان لیزر کیست مویی موقعیت جغرافیایی بسیار مهم است. بیمارستانی که به منزل یا محل کار شما نزدیک باشد مناسب تر است.

فیلم لیزر کیست مویی

 

سوالات متداول در خصوص عمل لیزر کیست مویی

  • عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی؟

در کیست های مویی کوچک لیزر کیست مویی و در کیست های مویی بزرگ جراحی به روش سنتی مناسب است.

  • آیا عمل کیست مویی بیهوشی دارد?

در صورتی که به شیوه عمل با لیزر کیست مویی انجام شود خیر، اما اگر به شیوه سنتی باشد، بله نیاز به بیهوشی موقت دارد.

  • آیا لیزر کیست مویی برای همه مناسب است؟

اگر کیست مویی شما در محیطی عمیق‌تر از لایه پوست قرار دارد، لیزر به طور کامل قادر به درمان آن نیست و درمان با روش‌های دیگری مانند جراحی ممکن است لازم باشد.

  • لیزر کیست مویی با جراحی معمولی چه تفاوتی دارد؟

در لیزر کیست مویی به با استفاده از دستگاه لیزر برای برداشتن کیست اقدام می شود. در جراحی معمولی، کیست مویی با یک برش در پوست برداشته می‌شود، سپس محل برداشت کیست بخیه می خورد. این روش معمولاً در مواردی که کیست بزرگ و عمیق باشد، استفاده می‌شود

  • آیا بیمه هزینه عمل کیست مویی با لیزر را پوشش می‌دهد؟

لیزر کیست مویی با بیمه تکمیلی بسته به نوع بیمه و شرایط قرارداد ممکن است متفاوت باشد. اما ممکن است برخی از هزینه ها مانند هزینه های اضافی، هزینه های مربوط به تجهیزات و مواد مصرفی و یا هزینه های مربوط به پزشک معالج به شما واگذار شود.

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاهات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حامد
حامد
6 روز قبل

سلام روزبخیر هزینه جراحی با لیزر چقدره؟

سینا ابراهیم زاده
سینا ابراهیم زاده
2 ماه قبل

سلام جناب دکتر، من حدود 2 سال پیش کیستمو جراحی کردم اما اخیر از محل جراحی خون و چرک بیرون میاد میخواستم بدونم علتش چیه؟

طیبه
طیبه
1 ماه قبل

سلام روزتون بخیر من حدود یکماهه کیست مویی دارم، اوایل با روش درمان خانگی کیست مویی اقدام به درمانش کردم، ولی نمیدونم کجا کار رو اشتباه رفتم الان چند روزه که عود کرده و درد شدید دارم، میخواستم بدونم چجوری میتونم درمانش کنم؟ الان باید بیام برای لیزر یا صبر کنم چرک ها خشک بشند؟

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇