هزینه عمل بواسیر

هزینه عمل بواسیر – قیمت عمل هموروئید

راهنمای مطالعه:

هزینه جراحی و لیزر بواسیر چگونه تعیین می‌شود؟ هزینه عمل هموروئید چقدر است؟ هزینه عمل بواسیر در بیمارستان دولتی چقدر است؟ هزینه جراحی هموروئید با بیمه تامین اجتماعی چقدر می شود؟ هزینه عمل لیزر هموروئید در تهران با سایر شهرها متفاوت است؟ سوالات زیادی در مورد هزینه های عمل جراحی و لیزر بواسیر پرسیده می شود. با دکتر قمری همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید.

در این مطلب قرار است به طور کامل درباره هزینه عمل بواسیر و نحوه محاسبه هزینه های جراحی هموروئید صحبت کنیم. زیرا معمولاً افراد مبتلا به بواسیر یا هموروئید می‌خواهند درباره هزینه درمان بواسیر اطلاعات کاملی کسب کنند. در ادامه با ما همراه باشید. بواسیر یا هموروئید (Hemorrhhoids) از آن دسته بیماری‌های شایع نشیمنگاهی در بین افراد جامعه است. این بیماری علائمی خاصی مانند خارش، سوزش و درد در ناحیه مقعد، نشت مدفوع، حرکات دردناک روده، مشاهده خود پس از اجابت مزاج و… دارد. کسانی که به این بیماری مبتلا هستند؛ در صورت مشاهده هر کدام از این علائم، باید در کمترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کنند.

بیماری بواسیر باید هر چه سریع‌تر درمان شود؛ در غیر این صورت مشکلات و عوارض آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود. برای مطالعه عوارض درمان نکردن بواسیر مقاله مخصوص آن را مطالعه کنید. پزشکان متخصص در این زمینه، روش‌های مختلفی را برای درمان این بیماری مانند جراحی بواسیر با لیزر یا عمل جراحی باز بواسیر در نظر می‌گیرند. افراد بعد از مراجعه به دکتر و معاینه، از روش درمان به طور کامل آگاه خواهند شد. در ادامه برای آشنایی با هزینه عمل جراحی با لیزر و عمل جراحی کلیک کنید.

هزینه عمل بواسیر (هموروئید) چه قدر است؟

بواسیر خونریزی مقعدی، توده یا برآمدگی دردناک در مقعد
بواسیر یکی از بیماری‌های رایج در ناحیه مقعد است

بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری‌های رایج در ناحیه مقعد است که افراد مبتلا به آن را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. بیشتر افراد جامعه تعریف درستی از بواسیر ندارند. به‌طورکلی می‌توان گفت که به سیاهرگ متورم شده در ناحیه انتهایی راست‌روده و مقعد، بواسیر گفته می‌شود. معمولاً بواسیر در اثر فشار بیش از حد به رگ‌های ناحیه راست‌روده و مقعد به وجود می‌آید. این رگ‌ها در اثر فشار دچار کشیدگی، نازک شدن و سپس تورم می‌شوند. همین امر سبب ایجاد بواسیر یا هموروئید می‌شود. برای مراجعه به بهترین مرکز برای درمان بواسیر توصیه میشود مقاله آن را مطالعه کنید.

هزینه عمل جراحی هموروئید به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از موضوعات بسیار مهم که بیماران هموروئید با آن مواجه می‌شوند؛ هزینه عمل آن است. اطلاع دقیق از هزینه‌های عمل، مسئله‌ای است که تمامی بیماران باید بدانند؛ اما دقت کنید که هیچ پزشکی قبل از معاینه نمی‌تواند هزینه دقیق عمل را اعلام کند. معمولاً هزینه‌های درمان بیماری هموروئید یا بواسیر، بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. هرکدام از این فاکتورها که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم؛ به‌تنهایی روی هزینه عمل بواسیر تأثیر می‌گذارند.

  • نوع بواسیر
  • شهری که برای درمان به آنجا می‌روید
  • میزان پیشرفت بیماری
  • میزان دستمزد پزشک یا متخصص
  • نوع دستگاه لیزر
  • روش درمان (جراحی یا لیزر)
  • بیمه درمانی

قیمت روش های مختلف عمل جراحی بواسیر

یکی از روش‌های درمان بواسیر داخلی، عمل جراحی است. این روش در مقایسه با سایر روش‌ها سختی‌های بیشتری دارد. معمولاً کسانی که با این روش درمان می‌شوند؛ با مشکلات و سختی‌های بیشتری مواجه هستند.

هزینه جراحی و درمان بواسیر یا هموروئید
هزینه عمل جراحی بواسیر در بیمارستان دولتی

در این روش بیمار باید در بیمارستان بستری شود و با دادن آزمایش‌های لازم، آماده عمل جراحی شود. پزشک جراح در اتاق عمل توده را برش داده و به طور کامل آن را برمی‌دارد. این امر باعث می‌شود که بیمار درد، سوزش و خونریزی را بعد از عمل تجربه کند. در وارد خاصی هم بیمار برای کاهش درد باید از مسکن قوی (مورفین) استفاده کند. کسانی که عمل جراحی انجام می‌دهند؛ باید حدود دو هفته بعد از عمل در خانه استراحت کنند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند. تمام این‌ها باعث می‌شود که قیمت عمل جراحی بواسیر به نسبت سایر روش‌ها بیشتر شود. البته اگر بیمار برای عمل به شهر دیگری مراجعه کند؛ باید هزینه‌های سفر را هم به آن اضافه کرد. هزینه این عمل جراحی بستگی به شرایط بیمار دارد و نمی‌توان هزینه مشخصی برای آن معلوم کرد. با مراجعه به پزشک متخصص، می‌توان اطلاعات دقیقی درباره هزینه‌ها به دست آورد.

مزایا عمل بواسیر با لیزر

از مزیت هایی که می توان درمان این شیوه به آن اشاره کرد، مواردی چون

  • درمان سریع و سرپایی (حداکثر نیم ساعت)
  • بدون درد و حداقل خونریزی
  • بدون نیاز به تعویض پانسمان و طی کردن دوران نقاهت طولانی

قیمت عمل بواسیر با لیزر

یکی دیگر از روش‌های درمان بواسیر داخلی، لیزر درمانی است. بیماران به کمک این روش‌ لازم نیست که در بیمارستان بستری شوند و یا دوران نقاهت را در خانه طی کنند. انجام این عمل سرپایی است و بعد از یک ساعت درمان بواسیر صورت می‌گیرد. همچنین لازم به ذکر است که درمان بواسیر به کمک لیزر، هیچگونه درد و خونریزی به همراه نخواهد داشت. با این روش بیمار مطمئن می‌شود که احتمال بروز عوارض یا عود مجدد وجود نخواهد داشت. در رابطه‌ با هزینه عمل بواسیر با لیزر هم فاکتورهای مختلفی دخالت دارند. اما می‌توان گفت که هزینه این عمل به نسب جراحی کمتر است. کسانی که جراحی می‌کنند؛ باید هزینه‌های جانبی زیادی را بپردازند.

روش‌های درمان بواسیر

راه های درمان بواسیر یا هموروئید
راه های درمان هموروئید

هنگامی که افراد با بیماری بواسیر مواجه می‌شوند؛ سؤالات زیادی در ذهن آنها نقش می‌بندد. یکی از این سؤالات مهم، روش‌های درمان بیماری است. آنها قبل از انجام هر کاری می‌خواهند بدانند که با چه روش‌هایی مواجه هستند. روش‌های مختلفی برای درمان بیماری بواسیر یا همان هموروئید وجود دارد. اما معمولاً بیمار تا زمانی که به پزشک مراجعه نکند؛ نمی‌تواند از روش درمان آگاهی پیدا کند.

درمان بواسیر خارجی

بواسیر خارجی نوعی از این بیماری است که هنوز شدت نیافته است. در این حالت درمان بیماری با استفاده از روش‌های خانگی کاملاً امکان‌پذیر است. معمولاً پزشکان برای درمان بواسیر خارجی، نوشیدن آب، استفاده از فیبر بیشتر، ورزش و … را توصیه می‌کنند. البته باید دقت کنید که به‌محض مشاهده هرکدام از علایم باید به دکتر مراجعه کنید تا شدت هموروئید را تشخیص دهد. اگر در انجام این کار سهل‌انگاری کنید؛ بواسیر شما تبدیل به بواسیر داخلی می‌شود.

درمان بواسیر داخلی

یکی دیگر از انواع بواسیر که شدت آن بیشتر است و نیاز به معالجه‌های سنگین‌تر دارد؛ بواسیر داخلی است. کسانی که به بواسیر داخلی مبتلا می‌شوند؛ قطعاً مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد. در هنگام مراجعه به پزشک متخصص، اگر تشخیص دهد که بواسیر از نوع داخلی است؛ با باندهای لاستیکی بواسیر را می‌بندد. اگر این روش جواب ندهد؛ ناچار به روش‌های جراحی و یا لیزر درمانی روی می‌آورد.

کلینیک جراحی بیماری‌های مقعدی

امروزه کلینیک‌های زیادی عمل بواسیر را انجام می‌دهند. کلینیک دکتر عبدالرحیم قمری یکی از این کلینیک‌های بسیار پیشرفته برای درمان انواع بیماری مقعدی مانند بواسیر، کیست مویی، شقاق و فیستول است. دکتر قمری مدت‌زمان زیادی است که به‌صورت متمرکز روی بیماری‌های مقعد طبابت می‌کند. ایشان تاکنون بیش از 16 هزار عمل سرپایی را به کمک لیزر انجام داده‌اند. کسانی که به بواسیر یا هموروئید مبتلا هستند؛ برای درمان آن به‌وسیله لیزر، می‌توانند به مطب دکتر قمری واقع در تهران، امیرآباد، بالاتر از خیابان فاطمی بعد از پمپ‌بنزین خسروی مراجعه کنند. هزینه عمل بواسیر در مطب دکتر قمری به نسبت بسیاری از کلینیک‌های دیگر پایین است. با مراجعه به مطب ایشان، علاوه بر معالجه توسط پزشکی باتجربه و متخصص، هزینه کمی هم بابت عمل پرداخت خواهید کرد.

قوانین بیمه برای هزینه عمل بواسیر |‌ هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی و برخی بیمه های تکمیلی هزینه عمل بواسیر را به روش سنتی در بیمارستان ها پرداخت می کند. بر اساس قانون تصویب شده در سال 1402، بیمه تامین اجتماعی باید هزینه درمان عمل هایی که بیش از 6 ساعت طول می کشد را پرداخت کند. اما این نکته که ممکن است برخی از شرکت های بیمه این مورد را پوشش دهد.

در کل با توجه به اینکه عمل هموروئید با لیزر نیاز به بستری ندارد و دوران نقاهت پس از درمان نیاز ندارد به مراتب هزینه کمتری دارد نسبت به شیوه سنتی بنابراین مناسب ترین شیوه درمان است.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نتیجه گیری در مورد هزینه عمل بواسیر | هزینه لیزر هموروئید

بواسیر یکی از بیماری‌های نشیمنگاهی است که افراد مبتلا به آن را با مشکلات و عوارض زیادی روبرو می‌کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که نوع و هزینه درمان آنها طبیعتاً باهم فرق دارد. کسانی که می‌خواهند اطلاعات دقیقی درباره هزینه عمل بواسیر به دست بیاورند؛ باید بدانند که فاکتورهای مختلفی روی این قیمت تأثیر می‌گذارد. برای یافتن قیمت دقیق، باید حتماً توسط پزشک معالجه شوند. در این مطلب به طور کامل هزینه عمل بواسیر را مورد بررسی قرار دادیم. اگر درباره این موضوع سؤالی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول هزینه عمل جراحی بواسیر

قیمت عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟

درمان بواسیر با لیزر بستگی به نوع بواسیر، میزان پیشرفت بیماری، میزان دستمزد پزشک یا متخصص، نوع دستگاه لیزر، روش درمان (جراحی یا لیزر) و بیمه درمانی دارد.

درمان بواسیر با جراحی گران تر است یا لیزر؟

هزینه درمان هموروئید با لیزر به دلیل مزایای بیشتر از لحاظ درمان سر پایی ( حداکثر نیم ساعت) و نداشتن دوران نقاهت، از هزینه کمتری برخوردار است.

آیا بیمه تکمیلی هزینه درمان بواسیر را میپردازد؟

هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها قابل پرداخت است و بهتر است با نمایندگان بیمه خود مشورت کنید.

هزینه عمل بواسیر در بیمارستان دولتی چقدر است؟

هزینه عمل هموروئید در مراکز دولتی با دفترچه احتمالا رایگان خواهد بود برای کسب اطلاع دقیق تر از هزینه های عمل از مراکز دولتی سوال نمایید. ما در ساختمان پزشکان راضی که زیرمجموعه آقای دکتر قمری است هزینه های جراحی لیزر بواسیر یا هموروئید را دریافت می کنیم.

عوامل موثر در هزینه عمل

نوع بواسیر،شدت آن، روش جراحی
انواع روش درمان درمان بواسیر با لیزر، پماد، عمل جراحی

هزینه جراحی با لیزر

بین 3 تا 5 میلیون تومان

هزینه عمل جراحی

بین 3 تا 5 میلیون تومان
دوره نقاهت   لیزر بسیار کمتر از عمل جراحی

قوانین پرداخت بیمه

بستگی به شرکت بیمه دارد
4/5 - (8 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇