درمان واریس پا با طب سنتی

درمان واریس پا با طب سنتی

راهنمای مطالعه:

درمان واریس پا با طب سنتی به وسیله روغن مالی، مصرف گیاهان مخصوص و اصلاح تغذیه امکان‌پذیر است. همچنین حجامت، استفاده از بادکش و زالو درمانی نیز روش‌های توصیه شده در طب سنتی برای درمان واریس پا می‌باشد.

علت واریس در طب سنتی افزایش سودا در رگ‌ها است. هنگامی که سودا در بدن افزایش یابد، رگ‌ها دچار پیچ و تاب می‌شوند و خون در آن‌ها جمع می‌شود. پزشکان طب سنتی برای درمان واریس، ابتدا به نوع آن و محل بروز واریس توجه نموده و سپس راهکار گیاهی پیشنهاد می‌دهند.

درمان گیاهی واریس معمولا به نسبت روش‌های نوین، نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد. در برخی از موارد که رگ‌های واریسی کل پاها را گرفته‌اند و دارای تورم هستند، درمان گیاهی و دارویی موثر نمی‌باشد. در این موارد بایستی از لیزر واریس پا استفاده نمود تا بیماری به طور قطعی درمان شود.

معمولا واریس پا تا زمانی که با درد و تورم همراه نباشد، جای نگرانی ندارد. اما بهتر است با مشاهده رگ‌های عنکبوتی بر روی پا برای درمان اقدام نمود. زیرا رگ‌های آبی رنگ واریس، از زیبایی پاها می‌کاهد و اعتماد به نفس افراد را زیر سوال می‌برد. برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمان واریس در طب سنتی در ادامه مطلب همراه ما باشید.

اطلاعات تکمیلی درمان واریس پا با طب سنتی
📌 انواع روش  روغن مالی، گیاهان دارویی، بادکش، حجامت، زالو درمانی
❓مزایا  تسکین درد، رفع التهاب و تورم، بهبود زخم‌های وریدی
💎معایب  برای رگ‌های واریسی مزمن بی تاثیر است.
✔روش‌های درمان  درمان خانگی، گیاهی، دارویی، لیزر درمانی، عمل جراحی
👤 بهترین دکتر واریس در تهران  دکتر قمری

آیا علت واریس غلبه سودا در پا است؟

آیا علت واریس غلبه سودا در پا است
علت واریس غلبه سودا در پا نیست و این باور اشتباه است.

برخی از افراد تصور می‌کنند که علت واریس، غلبه سودا در پاها است؛ در صورتی که این باور اشتباه می‌باشد. بلکه علت اصلی واریس پا، تخریب دریچه‌های داخل سیاهرگ‌ها است. هنگامی که دریچه خون ضعیف شده یا آسیب ببیند، خون به سمت عقب برگشته و در ورید جمع می‌شود. همین مسئله نیز باعث بزرگ شدن رگ‌ها و تورم آن‌ها خواهد شد.

در طب سنتی گفته می‌شود که خون در اندام‌های تحتانی سنگین و سرد است، به همین خاطر رسوب می‌کند و واریس را تشکیل می‌دهد. از همین رو برخی از افراد تصور می‌کنند که کم‌خونی دارند یا دچار ضعف و خستگی می‌شوند.

این بیماری گاهی هیچ‌گونه علامتی ندارد و گاهی دارای علائم بسیاری اعم از درد، تورم، زخم‌های وریدی و… است. وراثت، ایستادن طولانی، عدم تحرک، اضافه وزن و… نیز از علائم دیگر این بیماری هستند که برخی از افراد به آن‌ها دچار می‌شوند.

طب سنتی برای درمان واریس پا چه توصیه‌های دارد؟

در واقع درمان رگهای عنکبوتی در طب سنتی با رفع سبب و علت بیماری همراه است. به همین خاطر باید بدن از اخلاط غلیظ پاکسازی شود. در کنار پاکسازی نیز فرد بیمار بایستی برخی از توصیه‌ها را انجام دهد. این توصیه‌ها عبارتند از:

 • برای درمان واریس از جوراب‌های کشباف مخصوص استفاده کنید.
 • از مصرف غذاهای مولد سودا مانند بادمجان، گوشت گاو، فست فود، قارچ و… پرهیز کنید.
 • پاها را شبانه با روغن‌های بابونه، درخت سرو، زیتون، هسته انگور و… ماساژ دهید تا خون در رگ‌ها جریان یابد.
 • اگر به مدت طولانی در یک مکان ثابت ایستاده‌اید به پاها استراحت داده و بنشینید.
 • اگر به مدت طولانی در یک مکان نشسته‌اید، برای چند دقیقه ایستاده و کمی راه بروید.

البته این توصیه‌ها برای درمان واریس مزمن نیستند. بلکه برای درمان واریس پا مزمن بایستی به مرکز درمان واریس در تهران مراجعه کرد. زیرا برخی از روش‌های درمان گیاهی با درمان پزشکی مغایرت دارند یا بی تاثیر هستند.

روغن مالی برای درمان واریس پا در طب سنتی

روغن مالی برای درمان واریس پا در طب سنتی
روغن زیتون باعث بهبود گردش جریان خون در رگ‌ها می‌شود.

روغن‌های گیاهی و طبیعی باعث بهبود گردش خون در پاها می‌شوند و از طرفی التهاب رگ‌ها را کمتر می‌کنند. همچنین برای پا درد و رگ‌های متورم واریسی نیز مناسب هستند. انواع روغن مناسب برای درمان گیاهی واریس پاها عبارتند از:

 1. روغن بابونه: این روغن سنگینی و درد ناشی از واریس را برطرف می‌کند. تنها کافیست قبل خواب روغن بابونه را به پاهای خود بمالید و صبح پاها را با آب ولرم شستشو دهید.
 2. روغن رزماری و اسطوخودوس: ترکیب این دو روغن با یکدیگر باعث کاهش درد رگ‌های واریسی پا می‌شود. زیرا این روغن‌ها، خاصیت ضد التهابی دارند و درد را تسکین می‌دهند.
 3. روغن جوجوبا: این روغن زخم‌های وریدی را بهبود بخشیده و التهاب رگها را برطرف می‌کند. همچنین به تولید کلاژن نیز کمک خواهد کرد.
 4. روغن درخت سرو: روغن درخت سرو، به گردش جریان خون کمک کرده و از رسوب خون در رگ‌ها جلوگیری می‌کند.
  روغن لیمو: این روغن ضعف دریچه‌ها را برطرف کرده و به تقویت رگ‌ها کمک می‌کند. همچنین باعث بهبود گردش جریان خون در رگ‌ها می‌شود.
 5. روغن زیتون: این روغن حاوی امگا 3 بوده و به منظم کردن گردش خون کمک می‌کند. همچنین درد و تورم در پاها را نیز کاهش می‌دهد.

گیاهان دارویی برای درمان واریس پا در طب سنتی

گیاهان دارویی یکی دیگر از روش‌های درمان واریس عنکبوتی با طب سنتی هستند که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. فلفل قرمز: فلفل قرمز برای افرادی که مبتلا به واریس هستند، بسیار مناسب است. زیرا یکی از دلایل ابتلا به واریس، فشار خون بالا و عدم گردش خون در رگ‌ها است. فلفل قرمز دارای کپسایسین بوده و خون را در رگ‌ها به جریان می‌اندازد. همچنین تورم و پیچ و تاب رگ‌ها را برطرف کرده و التهاب را بهبود می‌بخشد.
 2. خاکشیر: از گذشته تا کنون، خاکشیر یکی از گیاهان شناخته شده برای درمان واریس، بواسیر و… محسوب می‌شود. خاکشیر طبع گرم و خشک دارد و التهاب پوستی را از بین می‌برد. همچنین به نوعی بدن را ضد عفونی می‌کند. برای درمان واریس بایستی آن را کوبیده و ضماد خاکشیر را روی پاها مالید.
 3. لیمو ترش: لیمو ترش دارای اسید اوریک بوده و خاصیت ضد التهابی دارد. از همین رو برای رفع التهاب رگ‌های متورم واریسی بسیار مناسب است.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

درمان واریس با حجامت در طب سنتی

با استفاده از حجامت خون آلوده از سلول‌های مرده خارج می‌شود تا با خون تازه جایگزین شود. هنگام حجامت برش‌های ریزی بر روی پوست ایجاد شده و سیستم لنفاوی بدن سم‌زدایی می‌شود.

بادکش نیز یکی دیگر از روش‌های درمان واریس در طب سنتی است. در این روش، با مکش رگ‌های واریسی خون دوباره در رگ‌ها جریان پیدا کرده و واریس کمتر می‌شود.

البته زالو درمانی هم روشی موثر در طب سنتی برای درمان واریس است تا خون آلوده از بدن خارج شود. همچنین التهاب و تورم رگ‌ها نیز از بین رود. برخی از افراد به دلیل نگرانی از هزینه عمل جراحی واریس پا از این روش‌ها استفاده می‌کنند.

درمان گیاهی برای رگ‌های واریسی مزمن جوابگو نیست و نیاز به لیزر درمانی است. با توجه به این که لیزر و عمل جراحی روش قطعی درمان محسوب می‌شود، قیمت آن به صرفه می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای درمان با کلینیک دکتر قمری تماس گرفته و نوبت رزرو کنید.

جمع بندی درمان واریس پا در طب سنتی

رگ‌های واریسی در برخی از موارد باعث بروز درد و ناراحتی می‌شوند، همچنین در زیبایی پاها تاثیر منفی دارند. به همین خاطر نیاز به درمان با روش‌های خانگی و طب سنتی خواهند داشت. بهترین روش‌ها در طب سنتی برای درمان واریس شامل روغن درمانی، گیاهان دارویی، حجامت، استفاده از بادکش و زالو درمانی می‌شود.

اما این روش‌های گیاهی برای درمان واریس مزمن مناسب نیستند. رگ‌های متورم واریسی نیاز به درمان قطعی دارند تا به کلی از بین بروند. بهترین روش برای درمان واریس لیزر درمانی است و در صورت پیشرفت بیماری تنها راهکار عمل جراحی می‌باشد.

شما عزیزان در صورت ابتلا به این بیماری می‌توانید به بهترین دکتر واریس پا در تهران مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید. بدون شک پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، باعث درمان قطعی و سریع انواع بیماری‌ها از جمله واریس در پاها می‌شود.

سوالات متداول

آیا ماساژ برای درمان واریس موثر است؟

بله ماساژ درمانی باعث افزایش جریان خون در رگ‌ها می‌شود و التهاب و تورم رگ‌های واریسی را برطرف می‌کند.

آیا مصرف روغن نارگیل برای بهبود واریس مفید است؟

روغن مالی برای درمان واریس در طب سنتی توصیه می‌شود. روغن نارگیل نیز یکی از روغن‌های مفید برای ماساژ پاها محسوب می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇