عوارض درمان نکردن شقاق

اگر شقاق درمان نشود چه میشود؟

راهنمای مطالعه:

اگر شقاق درمان نشود چه میشود؟ این سوال همواره ذهن افرادی را که درگیر این بیماری هستند، مشغول به خود کرده است. شقاق می‌تواند باعث بروز مشکلاتی همچون عدم کنترل مدفوع و خونریزی مقعدی و تورم و سوزش شود. بنابراین برای مدیریت این مشکل بهتر است سریعا نسبت به درمان این بیماری اقدام کنید.

درمان نکردن شقاق می‌تواند مشکلات مختلفی را به همراه داشته باشد. اگر شما هم احساس می‌کنید درد ناچیزی در نشیمنگاهتان اذیتتان می‌کند بهتر است به دنبال درمان آن باشید. اگر می‌خواهید بدانید درمان نکردن شقاق چه عواقبی به همراه خواهد داشت می‌توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

با دکتر قمری همراه باشید تا صفر تا صد اتفاقاتی که پس از درمان نشدن شقاق می‌افتد را با یکدیگر بررسی کنیم.

اگر شقاق درمان نشود خطرناک است؟

شقاق یک عفونت خفیف است که می‌تواند مشکلات پیچیده‌ای را به بار بیاورد. یکی از اتفاقاتی که پس از درمان نشدن شقاق می‌افتد احساس سوزش و تورم در ناحیه مقعدی است.

اتفاق بعدی به وجود آمدن حساسیت و درد هنگام اجابت مزاج است. اگر شقاق در اطراف مقعد به وجود آید می‌تواند باعث احساس درد و رنجش شود. این بریدگی هرچند بسیار کوچک است اما درد بسیار زیادی را به ما تحمیل می‌کند بنابراین باید هرچه سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام کرد.

درمان نکردن شقاق می‌تواند باعث ورود عفونت‌ها و باکتری‌های مختلف به درون سیستم گوارشی شود. اگر شقاق به موقع درمان نشود این بریدگی بزرگتر و بزرگتر می‌شود و باعث می‌شود که باکتری‌های بیشتری وارد سیستم گوارشی ما شده و درد افزایش یابد.

ورود باکتری‌ها به درون بدن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی همچون دل پیچه و دل درد شود. دل پیچه و دل درد باعث رشد عفونت‌ها درون سیستم گوارشی شده و در موارد شدیدتر شما باید به دنبال درمان جراحی باشید.

ارتباط سرطان روده با شقاق مقعدی

شقاق مقعدی به عنوان یک مشکل پزشکی جدی ممکن است تأثیر مستقیمی بر سلامت روده داشته باشد و ارتباط نزدیکی با سرطان روده دارد. این مشکل که در آن عضلات مقعدی ضعیف و پاره می‌شوند، می‌تواند منجر به مشکلات دفع شود که در صورت عدم کنترل و درمان مناسب، خطر ابتلا به سرطان روده را افزایش دهد.

در بعضی اوقات شقاق یا فیشر معقدی می‌تواند آنقدر شدید باشد که باعث آسیب به قسمت بنداره‌های روده بزرگ نیز شود. روده مهمترین عضو بدن در سیستم گوارشی است و آسیب کوچک یا بزرگ به این منطقه باعث عواقب نامناسبی خواهد شد.

سخن نهایی

اگر شقاق درمان نشود، چه می‌شود؟ پیامی که از این سؤال به ذهن ما می‌آید، اهمیت زیاد تشخیص و درمان این مشکل است. این وضعیت نه تنها می‌تواند عدم کنترل مدفوع و درد و ناراحتی برای فرد ایجاد کند، بلکه خطراتی جدی‌تر نیز دارد.

عدم درمان شقاق ممکن است به تشدید علائم، عفونت‌ها و حتی خطر سرطان روده منجر شود. بنابراین، پیغام مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که تشخیص و درمان به موقع شقاق بسیار ضروری است. بنابراین بهتر است از وقوع عواقب ناخوشایند جلوگیری کنیم و سلامتی و کیفیت زندگی خود را حفظ کنیم. یکی از بهترین راه، لیزر شقاق در تهران است.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇