قرص سی لاکس برای درمان بیماری بواسیر

قرص سی لاکس برای بواسیر

راهنمای مطالعه:

قرص سی لاکس برای بواسیر چیست؟ نحو مصرف قرص سیلاکس برای درمان بواسیر چیست؟ آیا قرص سیلاکس یبوست را درمان میکند؟ بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری‌های مربوط به مقعد است که افراد زیادی معمولا به آن مبتلا می‌شوند. دلایل متعددی می‌تواند باعث بروز بواسیر شود؛ اما یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل آن، یبوست مزمن است. اگر فردی نسبت به درمان یبوست اقدام کند، ممکن است که بتواند جلوی ابتلا به بیماری بواسیر را بگیرد. برای درمان یبوست می‌توان از قرص سی لاکس برای بواسیر استفاده کرد. با برطرف‌شدن مشکل یبوست، خطر ابتلا به بواسیر نیز کاهش پیدا خواهد کرد؛ بنابراین سی لاکس C-LAX به‌عنوان بهترین قرص برای درمان بواسیر در نظر گرفته می‌شود. اگر با توجه به نظر پزشک متخصص بیماری های مقعدی بتوان با قرص سیلاکس بواسیر را درمان کرد، دیگر نیاز درمان بواسیر با لیزر ندارید. برای مشاهده هزینه عمل لیزر بواسیر کلیک کنید.

باید به این نکته توجه کرد که سی لاکس زمانی به درمان یبوست کمک می‌کند که علت آن، تنبلی روده بزرگ بوده باشد. در کنار مصرف قرص سی لاکس باید مصرف مایعات و غذاهای فیبردار را هم زیاد کرد. عوارض مربوط به مصرف قرص سی لاکس اکثرا با مصرف طولانی‌مدت این دارو بروز می‌کند و در افراد مختلف هم این عوارض متفاوت خواهد بود. گیاهی بودن سی لاکس باعث محبوبیت این دارو شده و برای بواسیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وبسایت دکتر قمری اطلاعاتی در باب سی لاکس چیست و کاربرد سیلاکس برای بواسیر را به‌طور کامل تشریح کرده و در اختیار کاربران خود قرار داده است.

قرص سی لاکس چیست؟

حرکات نامنظم روده در اکثر مواقع باعث یبوست در افراد می‌شود. یبوست محدوده سنی ندارد و در هر سنی ممکن است که فرد را گرفتار کند. این‌گونه افراد در دفع مدفوع دچار مشکل می‌شوند. در اثر فشار زیادی که به مقعد وارد می‌کنند، بیماری‌هایی مثل بواسیر به وجود می‌آید. بیشتربودن شدت یبوست، احتمال مبتلا شدن فرد را به هموروئید یا بواسیر افزایش می‌دهد.

یکی از راه‌های جلوگیری از یبوست، مصرف داروهای گیاهی مانند سی لاکس است. این قرص به منظم‌شدن حرکات روده کمک بسیاری کرده و از تنبلی روده نیز جلوگیری می‌کند. بهتر است که قرص سی لاکس خودسرانه مصرف نشود و با مشورت پزشک نسبت به تهیه آن اقدام کرد. این داروی گیاهی جزو داروهای مسهل و ملین به شمار می‌رود.

سی لاکس از هیدروکسی آنتراسن گلیکوزید، سنوزید، روغن‌های فرار نظیر لینالول و کوریاندرول و مواد گیاهی شامل برگ سنا، رازیانه و دانه گشنیز تهیه شده است. قرص سی لاکس با افزایش ترشحات آب و الکترولیت‌ها، باعث نرم‌شدن محتویات روده می‌شود. با این کار، دفع در زمان کمتری صورت می‌گیرد.

نشانه‌های بیماری بواسیر یا هموروئید

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های بیماری بواسیر، خونریزی روشن و خارج‌ شدن بخشی از مخاط مقعد است که بعد از اجابت مزاج این اتفاق می‌افتد. این بیماران معمولا بعد از اجابت مزاج در ناحیه مقعد، احساس درد می‌کنند که درصورت وجود زخم، درد آن‌ها شدیدتر خواهد بود. زمانی‌ که فردی تازه به این بیماری مبتلا شده است، راحت‌تر می‌تواند آن را درمان کند. اولین اقدام لازم و مفید برای این کار، درمان یبوست با مصرف داروهای مسهل مانند سی لاکس است. پسیلیوم نیز از دیگر ملین‌هایی است که افراد استفاده می‌کنند. افرادی که طبع سرد دارند، نباید این دارو را مورد استفاده قرار دهند؛ چون شرایط آن‌ها را وخیم‌تر خواهد کرد. بیماران هموروئیدی به جای مصرف میوه‌هایی مانند پرتقال، نارنگی، خیار باید از موز، سیب، انگور و آب هویج استفاده کنند.

یبوست عامل اصلی بواسیر

عوامل مختلفی مانند کم‌کاری تیروئید، کلسیم بالای خون، زیادبودن اوره خون، افسردگی، وسواس، اضطراب، استفاده از غذاهای کم‌فیبر، فعالیت کم روده‌ها و مصرف برخی از داروها ممکن است که باعث یبوست در افراد شود. در این بخش به یک سری از نکات تغذیه‌ای موثر در بهبود یبوست، اشاره می‌شود.

 • از غذاهای فیبردار مانند سبزیجات و میوه‌جات بیشتر استفاده شود.
 • نان سبوس‌دار از سفره‌ها حذف نشود.
 • در طول روز آب کافی مصرف شود.
 • استفاده از پودر پسلیون یا برن نیز برای درمان یبوست موثر است.
 • به جای سس، روغن زیتون مورد استفاده قرار گیرد.

زمانی‌که وریدهای مقعد بزرگ می‌شوند، بیماری بواسیر به وجود می‌آید. بیماری هموروئید باعث ایجاد درد، التهاب، خونریزی و انسداد رگ توسط لخته خون می‌شود. معمولا بیماران هموروئیدی بعد از اجابت مزاج دچار خونریزی از مقعد می‌شوند که این خونریزی به‌صورت قطره‌قطره خواهد بود. تا زمانی‌که زخمی در ناحیه مقعد وجود نداشته باشد، بیمار دردی را احساس نمی‌کند. یبوست مزمن مهم‌ترین عامل در ایجاد بیماری بواسیر است.

برای درمان بواسیر باید به شدت بیماری دقت کرد. گاهی اوقات توده ایجاد شده در مقعد به‌راحتی به محل اصلی خود برمی‌گردد؛ اما درصورت شدیدبودن بیماری شاید نیاز به جراحی و یا لیزر باشد. یکی از راهای بهبود این بیماری و تسکین دردهای ناشی از آن، استفاده از پماد آنتی هموروئید است. درصورت داشتن خونریزی شدید حتما باید به پزشک مراجعه شود و زیر نظر او اقدامات لازم انجام یابد.

بهترین طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست و بواسیر

بهترین طریقه استفاده قرص سی لاکس
بهترین راه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست و بواسیر

بهترین طریقه مصرف قرص سی لاکس را، پزشک معالج تعیین می‌کند. با توجه به شدت بیماری، وضعیت بیمار و پیشرفت‌هایی که در مدت زمان مشخصی انجام می‌یابد، پزشک راه حل مناسبی را برای درمان بیمار خود در پیش می‌گیرد و توصیه‌های لازم را برای آن‌ها شرح می‌دهد. استفاده از قرص سیلاکس نیز مانند هر داروی دیگری با تجویز پزشک و تعیین دوز مصرفی توسط او، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. در اکثر مواقع پزشکان برای افراد بزرگسالی که بیشتر از 12 سال سن دارند، روزانه 1 الی 2 عدد قرص تجویز می‌کنند. دوز مصرفی در کودکان 10 الی 12 سال کمتر است؛ یعنی آن‌ها معمولا باید 1 عدد قرص سی لاکس را قبل از خواب مصرف بکنند. در کودکان زیر 10 سال نیز استفاده از شربت سی لاکس به‌جای قرص توصیه می‌شود. به هیچ وجه نباید قرص سی لاکس را خودسرانه به افراد سالمند داد. بدن این افراد حساس‌تر بوده و ممکن است مصرف قرص برای آن‌ها مشکلاتی را به وجود آورد؛ بنابراین حتما با پزشک در این زمینه باید مشورت کرد.

نشانه‌های یبوست

همان طور که قبل‌تر نیز اشاره شد، یکی از دلایل اصلی بیماری بواسیر یا هموروئید، داشتن یبوست مزمن است؛ بنابراین در این بخش، توضیحات مختصری درباره یبوست و نشانه‌های آن ارائه می‌شود. یبوست یکی از بیماری‌های شایع در بین افراد مختلف است. تعداد بسیار زیادی از افراد در طول روز با این مشکل مواجه هستند. یبوست به‌تنهایی خطر جدی برای بیمار محسوب نمی‌شود؛ اما ممکن است باعث بروز بیماری‌های دیگری شود و برای فرد، مشکلاتی را به وجود آورد. برای تشخیص یبوست نمی‌توان فقط به تعداد دفعات اجابت مزاج بسنده کرد.

در بسیاری از افراد این مورد طبیعی است؛ اما علائمی مانند فشارآوردن بیش از اندازه، سفتی مدفوع، احساس پری در قسمت زیر شکم، احساس تخلیه ناقص و خونریزی به‌هنگام دفع دیده می‌شود. در هر بیمار باید به‌صورت اختصاصی نشانه‌های یبوست را کنترل کرده و نسبت به تشخیص آن اقدام کرد؛ چون علائم یبوست در هر بیمار متفاوت خواهد بود. با ایجاد یبوست در فرد علائمی مانند درد شکمی، تهوع، ضعف و بی اشتهایی مشاهده میشود.

برای درمان یبوست می‌توان از ملین‌های گیاهی دارای سنا، کاسکارا ساگرادا و یا روغن کرچک مانند سی لاکس (C-Lax)، سنالاکس (Senna-Lax)، سنالین (Sennalin)، سناگراف (Sennagraph)، کاسیالاکس (Cassia-Las)، ملین دینه (Dineh-Lasative)، لاگزاریسین (Lazaricin) استفاده کرد. زمانیکه فردی زیاد دچار یبوست میشود و دوره یبوست او بیش از 2هفته طول میکشد، بهترین کار مراجعه به پزشک و کمک گرفتن از او برای درمان است. در ادامه درباره قرص سی لاکس و تاثیر آن در درمان یبوست و بواسیر بیشتر توضیح داده خواهد شد.

قرص سی لاکس برای درمان یبوست

قرص سی لاکس برای بهتر شدن یبوست
قرص سی لاکس: راه حلی برای یبوست و بواسیر

درمان یبوست یکی از پاسخ‌های سوال قرص سی لاکس برای چی خوبه، محسوب می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده قرص سی لاکس شامل برگ سنا و دانه گشنیز است که تاثیر به‌سزایی در درمان یبوست دارند. سنوزیدهایی که در برگ سنا وجود دارد، جذب روده کوچک نمی‌شوند؛ اما در روده بزرگ با استفاده از فلور نرمال به متابولیت فعال رئین آنترون تبدیل خواهند شد. در حالت کلی می‌توان گفت که اثرات درمانی این سینوزیدها به دو مکانیسم زیر بستگی دارد:

 1. افزایش ترشح کلرید فعال که باعث افزایش آب و الکترولیت محتویات روده نیز می‌شود.
 2. به علت عبور سریع محتویات روده، حرکات دودی افزایش و زمان جذب مایعات، کاهش پیدا می‌کند.

نحوه عملکرد قرص سی لاکس به این صورت است که از معده و روده کوچک خیلی سریع عبور می‌کند و خود را به روده بزرگ می‌رساند. برگ سنا و رازیانه موجود در این قرص نقش موثری در رفع یبوست ایفا می‌کنند. سینوزوئیدهایی که در برگ سنای موجود در قرص سی لاکس وجود دارند، به‌هنگام گذر از معده و روده کوچك تغییری نمی‌کنند. زمانی‌که وارد روده بزرگ شدند، جذب باکتری‌های مفید روده (فلور نرمال) می‌شوند؛ سپس به یک متابولیت فعال تبدیل خواهند شد. این متابولیت، رئین انترون نام دارد که به افزایش ترشح نمک‌های کلرید در روده کمک می‌کند. تمام این کارها با مصرف قرص سی لاکس انجام می‌شود و جذب آب و الکترولیت‌ها در روده بزرگ را افزایش می‌دهد. علاوه بر موارد مذکور، متابولیت نام برده شده، حرکات دودی روده را بیشتر کرده و برای جذب آب از روده فرصتی نمی‌دهد. این عمل باعث خواهد شد که کم آبی در روده جبران شده و ماهیچه‌های این بخش تحریک شوند؛ در نتیجه مواد دفعی به راست روده هدایت خواهند شد. همان طور که پیش‌تر گفته شد، رازیانه نیز یکی دیگر از ترکیبات قرص سی لاکس است.

این عصاره به‌دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد، دلپیچهه و دردهای شکمی یبوست را از بین می‌برد؛ همچنین در رفع نفخ و سندروم روده تحریک‌پذیر نیز به‌عنوان عاملی تاثیرگذار در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که سی لاکس زمانی به حل‌شدن مشکل یبوست کمک می‌کند که علت آن تنبلی روده بزرگ باشد. گاهی اوقات ممکن است که یبوست دلایل دیگری از جمله ابتلا به سرطان کولون داشته باشد. احتمال موفقیت‌آمیزبودن درمان این بیماری زمانی بیشتر است که بیماری به موقع تشخیص داده شود.

مصرف قرص سی لاکس برای چه افرادی ضرر دارد؟

قرص سی لاکس نباید به مدت طولانی مصرف شود. مصرف طولانی‌مدت قرص سیلاکس عوارض جبران‌ناپذیری را ممکن است برای بیمار به‌همراه داشته باشد. زمانی‌که فردی بدن خود را به این دارو عادت می‌دهد، عملکرد طبیعی دستگاه گوارش دچار اختلال شده و دیگر نمی‌تواند بدون این دارو کار خود را به‌درستی انجام دهد. برخی از افراد با توجه به شرایطی که دارند، نباید از قرص سی لاکس استفاده کنند. افرادی که در این بخش معرفی می‌شوند، جزو کسانی هستند که مصرف سی لاکس برای آن‌ها مضر است. حتما عوارض قرص سی لاکس را جدی بگیرید.

 • گروه اول که مصرف قرص سی لاکس برای آن‌ها ممنوع است، افراد مبتلا به خونریزی رکتوم در نظر گرفته می‌شوند.
 • زنان باردار نباید این قرص را مصرف کنند؛ چون در دوران بارداری فشار وارد بر رحم افزایش پیدا می‌کند و خطر سقط جنین به وجود می‌آید.
 • مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند، مجاز به استفاده از سیلاکس نیستند.؛ چون قرص سی لاکس میزان ترشح مشتقات آنتراکینون را در شیر مادر افزایش می‌دهد. زمانی‌که مادری این قرص را مصرف کند، از طریق شیر به نوزاد نیز منتقل می‌شود و باعث ابتلای نوزاد به اسهال خواهد شد. مشورت با پزشک بهترین کار برای راهنمایی‌گرفتن در این زمینه است.
 • افرادی که دچار دردهای شکمی نامعلوم هستند و یا بیماری‌های التهابی حاد روده، آپاندیسیت و انسداد روده دارند، نباید به هیچ وجه از این دارو استفاده کنند.
 • وجود برخی از عارضه‌های خاص در افراد، مانند انسداد روده، بیرون‌زدگی مقعد، زخم کولیت، بیماری کرون نیز مصرف قرص سی لاکس را ممنوع می‌کند.
 • داروهایی مثل قرص سی لاکس که حاوی برگ سنا هستند، اسهال، شل‎بودن مدفوع و کم‌آبی بدن را تشدید می‌کنند.
 • برخی از گیاهان مانند آلوئه‌ورا، حنظل، ربارب، ترنجبین، آلاله و پیچک خاصیت ملینی دارند. این گیاهان نباید به‌صورت همزمان با قرص سی لاکس مصرف شوند.
 • افرادی که شیرین‌بیان و گیاه دم اسب استفاده می‌کنند، درصورت مصرف سی لاکس دفع پتاسیم در بدن آن‌ها افزایش خواهد یافت؛ بنابراین بهتر است که به‌صورت همزمان از آن‌ها استفاده نکنند.

قرص سی لاکس از چه موادی تشکیل شده است؟

قرص سی لاک از اسانس رازیانه و عصاره سنا تشکیل شده است. همچنین دارای مشتقات هیدروکسی بوده که باعث افزایش ترشح کلرید فعال، افزایش حرکات دودی و کاهش زمان جذب مایعات به دلیل حرکات سریع محتویات روده می‌شود. اسانس رازیانه دارای آنتی اسپاسمودیک است و مانع از ایجاد درد می‌شود، همچنین اثر ضد اسپاسم نیز دارد.

قرص سی لاکس و تداخل‌های دارویی

هر دارویی ممکن است با یک سری از داروهای دیگر، تداخل داشته باشد و مصرف همزمان آن‌ها برای بیمار مشکلاتی را به وجود آورد. قرص سی لاکس نیز با برخی از داروها تداخل خواهد داشت که باید این دسته از داروها را شناخت و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد. گاهی اوقات تداخلات دارویی باعث بروز برخی عوارض سیلاکس می‌شوند. لازم به ذکر است که اگر فردی با مشورت پزشک و به میزان مناسب از این دارو استفاده کند، عوارضی را مشاهده نخواهد کرد. برخی از عوارض سی لاکس موقتی است و پس از قطع دارو از بین می‌رود. دارویی مثل سی لاکس که حاوی گیاه سنا است، با گلیکوزیدهای قلبی دیژیتال، ضد آریتمی ها، استروژن، ایندومتاسین و نیفدیپین تداخل دارد و نباید با هم مصرف شوند.

عوارض قرص سی لاکس

عوارض بعد از قرص سی لاکس
از مهم ترین عوارض قرص سی لاکس: نباید به مدت طولانی مصرف کرد

در این بخش به پاسخ سوال آیا قرص سی لاکس عوارض دارد، پرداخته می‌شود. سی لاکس هم مانند هر داروی دیگری در کنار مزایایی که دارد، ممکن است عوارضی را هم برای بیمار به‌دنبال داشته باشد. این نکته را نباید فراموش کرد که مصرف طولانی‌مدت قرص سی لاکس معمولا مضر است و هرگز توصیه نمی‌شود؛ چراکه عملکرد طبیعی روده را از بین می‌برد و باعث ازدست‌رفتن آب و الکترولت‌ها، آلبومینوری و هماتوری در بدن می‌شود. در این بخش مهم‌ترین عوارض قرص سی لاکس بیان می‌شود و در آخر می‌خواهیم بدانیم که آیا قرص سی لاکس ضرر دارد یا نه؟

1- درد و اسپاسم در ناحیه شکم

در افرادی که دستگاه گوارش آن‌ها حساس است، مصرف قرص سی لاکس باعث درد و اسپاسم در ناحیه شکم می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توان از شربت گرایپ واتر دینه استفاده کرد.

2- تغییر رنگ ادرار

تغییر رنگ ادرار یکی دیگر از عوارض مصرف قرص سی لاکس است که می‌توان به آن اشاره کرد. با مصرف این دارو رنگ ادرار بیمار به قهوه‌ای یا رنگ متمایل به قرمز تغییر پیدا می‌کند. این مشکل ممکن است در روزهای اول مصرف دارو به وجود بیاید که نباید نگران شد؛ چون پس از گذشت چند روز رفع شده و به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

3- حساسیت به مواد تشکیل‌دهنده سی لاکس

برخی از افراد ممکن است به مواد تشکیل‌دهنده سی لاکس از جمله سنا و رازیانه حساسیت داشته باشند. در این افراد احتمال درد شکم و خس‌خس سینه وجود دارد. با قطع کردن دارو، این مشکلات برطرف خواهند شد.

4- تنبلی روده بر اثر مصرف زیاد سی لاکس

زمانی مشکل تنبلی روده به وجود می‌آید که فرد به مدت طولانی و با دوز زیاد این قرص را مصرف کند. نه‌تنها قرص سی لاکس بلکه هر داروی ملین دیگری در صورت مصرف زیاد، روده را وابسته کرده و از حالت طبیعی خارج می‌کند. بهترین راه حل این است که دوز مناسب مصرف دارو توسط پزشک تعیین شود و در کنار مصرف دارو، مصرف غذاهای فیبردار، نوشیدن مایعات کافی و داشتن تحرک روزانه نیز فراموش نشود. در پاسخ به سوال قرص سی لاکس چه عوارضی دارد، می‌توان به کاهش فشارخون نیز اشاره کرد.

نکات مهمی که در مصرف سی لاکس باید مورد توجه قرار بگیرد!

در زمان مصرف قرص سیلاکس باید یک سری از نکات را مد نظر قرار داد. در این بخش به‌صورت کلی نکات مورد نیاز در ارتباط با مصرف این دارو، ارائه می‌شود.

 • برای کودکان زیر 10 سال بهتر است به جای قرص، شربت سی لاکس داده شود.
 • سالمندان نباید بدون تجویز پزشک نسبت به مصرف این دارو اقدام کنند.
 • زمانی‌که فردی این دارو را مصرف می‌کند، باید در طول روز 8 تا 10 لیوان آب نیز بنوشد.
 • مصرف هم‌زمان قرص سی لاکس با سایر داروهای مسهل ممنوع است.
 • این دارو باید در دمای زیر 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود؛ همچنین از نور و رطوبت نیز دور بماند.
 • موقع استفاده از دارو باید از خردکردن، جویدن یا شکستن قرص خودداری کرد.
 • برای این‌که بیمار دچار معده‌درد و حالت تهوع نشود، باید تا یک ساعت بعد از مصرف سی لاکس، شیر و یا فراورده‌های شیر را مصرف نکند.
 • نباید بیش از دو هفته از این دارو استفاده کرد؛ چون پاسخ روده بزرگ به سنوزیدها را کاهش داده و عضلات کولون را ضعیف‌تر می‌کند. در این شرایط عوارض قرص سی لاکس بیشتر خواهد شد.
 • بهترین زمان مصرف قرص سی لاکس، قبل از خواب است و باید برای خوردن آن از 1 الی 2 لیوان آب استفاده کرد.
 • ·         مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا قرص اثر کند، معمولا 8 تا 12 ساعت است.

قرص سی لاکس برای لاغری

امروزه برخی از افراد از قرص سی لاکس برای لاغری و کاهش وزن استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که پزشکان بیان می‌کنند که این کار، نه‌تنها تاثیری در لاغری ندارد، بلکه خطرات و عوارضی را هم به دنبال خواهد داشت. از آنجایی‌که با مصرف ملین‌ها، مواد مغذی خیلی سریع از بدن خارج می‌شوند؛ بنابراین مصرف آن‌ها مشکلاتی را در سوخت‌وساز بدن به وجود خواهد آورد.

فواید قرص سی لاکس

از آنجایی‌که قرص سی لاکس یک داروی گیاهی است، نسبت به داروهای شیمیایی عوارض کمتر و فواید بیشتری خواهد داشت.

 • این داروی گیاهی به‌صورت موقت می‌تواند کمک موثری به درمان یبوست کند.
 • قرص سی لاکس تحرکات پریستالتیک روده را افزایش داده و جذب آب و الکترولیت‌ها را در روده کاهش می‌دهد. با انجام این کار توسط سی لاکس، تحریک ترشحات فعال کلراید و مخاط در روده بهبود خواهد یافت. زمانی‌که تحریکات روده افزایش پیدا کند، مشکل یبوست نیز در فرد برطرف شده و دفع راحت‌تری خواهد داشت.
 • در تخلیه روده نیز تاثیر چشمگیری دارد.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تاثیراتی که قرص سی لاکس در بهبود بیماری بواسیر دارد!

گشادشدن و متورم‌شدن دیواره سیاهرگ باعث بروز بیماری هموروئید یا بواسیر خواهد شد. خروج توده‌های گوشتی یکی از مهم‌ترین علائم این بیماری در نظر گرفته می‌شود. یبوست مزمن علت اصلی این بیماری است. فشار زیادی که برای تخلیه روده به مقعد وارد می‌شود، این بیماری را به وجود می‌آورد. با استفاده از داروهایی مانند سی لاکس که نوعی داروی ملین هستند، می‌توان به‌صورت موقت یبوست را برطرف کرد. زمانی‌که فردی مشکل یبوست خود را برطرف کند، از ابتلا به بواسیر نیز جلوگیری خواهد کرد.

نکته مهمی وجود دارد که باید به آن دقت کرد. سی لاکس بهترین دارو برای جلوگیری از پیشرفت بواسیر است؛ اما مصرف ان روشی برای درمان قطعی بواسیر نیست. توده‌های ایجاد شده در اثر بیماری بواسیر فقط با عمل جراحی و یا لیزر از بین می‌روند. قرص سی لاکس همان اندازه که مفید بوده و مزایایی را برای بیمار دارد، درصورت مصرف بیش از حد می‌تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد. در مصرف سی لاکس باید نهایت دقت را به خرج داد و با تجویز پزشک این دارو را مصرف کرد تا از عوارضی که در اثر تداخلات دارویی به وجود می‌آید، در امان ماند. دوز مصرف این دارو در افراد مختلف با توجه به شرایط سنی و درجه بیماری، متفاوت خواهد بود.

برخی از افراد هم اصلا نباید از این دارو استفاده کنند؛ چون نه‌تنها این دارو برایشان مفید نیست، بلکه ضررهای جبران‌ناپذیری را ممکن برای آن‌ها رقم بزند. وب‌سایت دکتر قمری همراه شما خواهد بود تا با نحوه مصرف قرص سی لاکس و بیماری بواسیر بیشتر آشنا شوید و بتوانید با تشخیص به‌موقع آن، از بروز مشکلات جدی خودداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇