اقداماتی که قبل از عمل فیستول باید انجام دهید.

مراقبت های قبل از عمل فیستول

راهنمای مطالعه:

فیستول یکی از بیماری های مقعدی است که درمان های دارویی روی آن بی تاثیر است و تنها باید توسط عمل جراحی و یا لیزر درمان شود. مراقبت های قبل از عمل فیستول و یا اقداماتی که قبل از عمل فیستول باید انجام دهید یکی از مواردی است که می تواند تا حد زیادی در کاهش عوارض بیماری و تسریع در بهبود بیماری موثر باشد.
قطعا با مراجعه به بهترین مرکز درمان فیستول این اقدامات قبل از عمل فیستول به شما گفته خواهد شد اما اطلاع از این موارد می تواند خیال شما را بابت برخی مسائل و دغدغه هایی که قبل از عمل دارید راحت کند.

اقدامات قبل از عمل فیستول

دانستن مراقبت های قبل از عمل فیستول باعث کاهش استرس بیمار می شود.
معرفی ۷ مورد از اقداماتی که قبل از عمل فیستول باید انجام دهید.

به طور کلی انجام جراحی فیستول می تواند استرس زیادی برای شما به همراه داشته باشد، اما اطلاع داشتن از مراقبت های قبل از عمل فیستول و انجام آن ها تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند تا با خیال راحت برای عمل فیستول آماده شوید. تعدادی از این اقدامات به ترتیب زیر است:

 1. معمولا پزشک با تجویز یک داروی ملین از شما می خواهد که با مصرف این دارو 24 ساعت قبل از عمل فیستول، روده بزرگ خود را به طور کامل تخلیه کنید. چگونگی انجام این عمل ممکن است توسط هر پزشک متفاوت باشد، پس به همان روشی که پزشکتان از شما می خواهد این کار را انجام دهید.
 2. با توجه به استفاده از داروهای بیهوشی در عمل فیستول و همچنین درد پس از عمل، امکان رانندگی برای شما وجود ندارد، پس حتما مطمئن شوید که کسی را به همراه دارید که شما را به خانه ببرد.
 3. قبل از عمل، از نوع جراحی که پزشک جراح برای شما در نظر گرفته است به همراه خطرات، عوارض، مزایا و مراقبت های بعد از عمل اطلاعات لازم را کسب کنید.
 4. اگر از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنید از پزشک خود بپرسید که آیا لازم است قبل از جراحی مصرف آن را متوقف کنید.
 5. تمام داروهایی که برای بیماری های خود مصرف می کنید و یا هر نوع مکمل غذایی یا دارویی دیگر که در حال استفاده از آن هستید را به پزشک خود بگویید. برخی مواد ممکن است خطر بروز مشکلات را در طول جراحی افزایش دهند. پزشک به شما خواهد گفت که آیا باید قبل از جراحی مصرف آن ها را قطع کنید یا خیر.
 6. از پزشک یا بیمارستانی که در آن عمل می شوید بخواهید یک نسخه از مراقبت های بعد از عمل فیستول را در اختیارتان بگذارد. داشتن این اطلاعات به دیگران اجازه می دهد تا خواسته های شما در مورد مراقبت های بهداشتی را بدانند.
 7. آخرین وعده غذایی قبل از عمل را از غذاهایی مانند سوپ یا سالاد استفاده کنید تا هضم آن ها سریع تر انجام شود و روده شما قبل از عمل تخلیه شده باشد.

اقدامات روز عمل فیستول

در روز آماده شدن برای جراحی فیستول نیز باید اقدامات یا مراقبت های قبل از عمل فیستول را انجام دهید، برخی از این اقدامات در صورتی که به درستی و به موقع انجام نشوند ممکن است باعث به تاخیر افتادن عمل جراحی شما شوند. تعدادی از این اقدامات به ترتیب زیر است :

 1. دستورالعمل های مربوط به زمان توقف خوردن و نوشیدن را دقیقا دنبال کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است جراحی شما لغو شود.
 2. اگر پزشک به شما گفته است که داروهای خود را در روز جراحی مصرف کنید، آن ها را فقط با یک جرعه آب مصرف کنید.
 3. دستورالعمل های پزشک خود را در مورد زمان حمام کردن یا دوش گرفتن قبل از جراحی رعایت کنید. از استفاده از لوسیون، عطر، دئودورانت یا لاک ناخن خودداری کنید.
 4. در مورد اصلاح کردن یا نکردن محل جراحی نظر پزشک خود را جویا شوید، در برخی موارد ممکن است از شما خواسته شود تا خودتان محل جراحی را اصلاح نکنید.
 5. تمام جواهرات و پیرسینگ های خود را خارج کنید و اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید آن ها را از چشم خود بیرون بیاورید.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

جمع بندی

مراقبت های قبل از عمل فیستول از مواردی است که اطلاع از آن ها باعث می شود تا استرس قبل از عمل شما تا حد زیادی کاهش یابد و همچنین عمل شما موفقیت بیشتری داشته باشد.
پس از مطالعه این موارد، در صورتی که سوالی در این رابطه برای شما باقی ماند، می توانید از طریق تماس تلفنی، مراجعه به سایت و یا مراجعه حضوری به کلینیک جراحی مقعدی دکتر قمری، جراح عمومی و متخصص بیماری های مقعدی مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇