عکس درمان فیستول با عمل جراحی و لیزر

راه های درمان فیستول با عمل جراحی و لیزر

راهنمای مطالعه:

تنها راه درمان فیستول، عمل جراحی و لیزر فیستول است که می تواند شما را از شر این بیماری دردناک خلاص کند. اما از بین راه های درمان فیستول با عمل جراحی و لیزر به طور قطع لیزر فیستول co2 می تواند نتیجه بهتری داشته باشد زیرا به طور کامل این بیماری را از بین می برد و امکان بازگشت آن وجود ندارد.
علاوه بر این در لیزر فیستول درد و خونریزی کمتری وجود دارد و نیاز به طی کردن دوران نقاهت و همچنین بستری شدن در بیمارستان نیز از بین می رود. در این مقاله به بررسی این دو راه درمان فیستول و مزایا و معایب هر کدام از آن ها می پردازیم.

درمان فیستول با عمل جراحی

تصویر درمان فیستول با روش عمل جراحی
درمان فیستول با عمل جراحی توسط دکتر قمری

امروزه عمل باز فیستول مقعدی تنها بر روی بیمارانی انجام می شود که به تشخیص پزشک متخصص بیماری های مقعدی، لیزر فیستول بر روی آن ها قابل انجام نباشد و دچار یکی از انواع فیستول بسیار شدید باشند. این عمل با چند روش انجام می شود که در همه آن ها عفونت ایجاد شده در کانال فیستول به طریقی تخلیه می شود.

عوارض عمل جراحی فیستول

این روش درمان فیستول به این علت که ممکن است به عضله اسفنکتر آسیب وارد کند، عوارض و مشکلاتی را برای بیمار ایجاد می کند. بیشتر این مشکلات بعد از گذراندن دوران نقاهت بعد از عمل فیستول از بین خواهند رفت. تعدادی از این عوارض به ترتیب زیر است:

 • بی اختیاری بعد از عمل فیستول که می تواند بی اختیاری در دفع گاز و مدفوع باشد.
 • ترشح چرک و خونریزی پس از عمل که معمولا تا چند روز طبیعی است، در غیر این صورت باید پیگیری شود.
 • درد زیاد پس از عمل که ممکن است تا چند هفته هم ادامه داشته باشد و باید با مصرف مسکن آرام شود.
 • ناتوانی در ادرار کردن هم می تواند یکی از عوارض بعد از عمل فیستول مقعدی باشد که پس از مدتی رفع می شود.
 • یبوست که معمولا به دلیل ترس بیمار از انجام دادن عمل دفع و درد در ناحیه مقعد پس از عمل جراحی اتفاق می افتد و باید از آن پیشگیری کرد.
 • وجود تهوع و تب نیز می تواند در بیماران پس از عمل جراحی تا چند روز وجود داشته باشد.

درمان فیستول با لیزر

تصویر درمان فیستول با روش لیزر
درمان فیستول با لیزر توسط دکتر قمری متخصص بیماری های مقعدی

بسیاری از کسانی که با علائم بیماری فیستول به پزشک مراجعه می کنند به دنبال درمان فیستول با دارو هستند و این پرسش را مطرح می کنند که ایا میشود فیستول را عمل نکرد؟
در پاسخ این بیماران باید گفت درمان فیستول با دارو امکان پذیر نیست اما بهترین روش درمان لیزر فیستول co2 است که امروز به دلیل عوارض عمل جراحی فیستول، بیشتر استفاده می شود. این روش درمان هیچ کدام از عوارضی که در بالا برای عمل جراحی گفته شد را ندارد و در اکثر مواقع بیمار پس از یک روز استراحت می تواند به فعالیت روزانه خود بازگردد.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مزایای لیزر فیستول co2

بهترین راه درمان قطعی فیستول استفاده از لیزر پرتوان یا لیزر co2 است که در کلینیک مجهز دکتر قمری به صورت سرپایی و در کمتر از یک ساعت توسط خود ایشان انجام می شود. از مزایای عمل لیزر فیستول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کوتاه تر بودن زمان عمل نسبت به روش جراحی
 • از بین رفتن احتمال بی اختیاری مدفوع
 • کاهش قابل توجه درد و خونریزی پس از عمل
 • صفر شدن احتمال عود و بازگشت بیماری فیستول
 • از بین رفتن احتمال عفونت پس از انجام لیزر
 • عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان پس از لیزر فیستول
 • کوتاه بودن قابل توجه دوران نقاهت در مقایسه با روش جراحی

جمع بندی

در این مقاله بررسی و مقایسه ای بین راه های درمان فیستول با عمل جراحی و لیزر فیستول داشتیم تا به پاسخ این پرسش پرتکرار بیماران که عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی برسیم. امروزه با توجه به عوارض عمل جراحی فیستول، بیشتر پزشکان متخصص از روش لیزر فیستول co2 استفاده می کنند.
دکتر عبدالرحیم قمری معروف به دکتر قمری یکی از بهترین پزشکان متخصص بیماری های مقعدی است که در انجام هر دو این عمل تجربه زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس تلفنی، مراجعه به سایت و یا مراجعه حضوری به کلینیک جراحی مقعدی دکتر قمری با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

امتیاز شما به این مقاله

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇