فیلم عمل واریس پا

راهنمای مطالعه:

رگ های واریسی، رگ های متورم و پیچ خورده ای هستند که می توان آنها را در زیر پوست مشاهده نمود. واریس معمولا در پاها ایجاد می شوند. با این حال، ممکن است این رگ ها در سایر قسمت های بدن نیز دیده شوند. تعدادی از عوامل ممکن است خطر ابتلا به واریس را افزایش دهد. سابقه خانوادگی، سن، جنسیت، بارداری، اضافه وزن و عدم تحرک از این جمله موارد هستند.

به هر ترتیب اگر شما نیز دارای رگ های واریسی هستید جای نگرانی نیست چرا که واریس را می توان با تغییر سبک زندگی و یا انجام عمل جراحی درمان کرد. در این مقاله قصد داریم تا با یکدیگر نحوه انجام عمل واریس پا را با دیدن فیلم عمل لیزر واریس پا و فیلم جراحی واریس پا مورد بررسی قرار دهیم.

🎯 انواع روش های درمانی لیزر درمانی، عمل جراحی، جراحی عروق پا
💎 بهترین روش درمان لیزر رگ های واریسی
📌 دلایل ایجاد واریس سابقه خانوادگی، سن، جنسیت، بارداری، اضافه وزن و عدم تحرک

فیلم لیزر واریس پا

همان طور که در این فیلم مشاهده می کنید، یکی از روش های درمان واریس استفاده از لیزر واریس پا است. به صورت کلی برای درمان رگ های واریسی، پزشک اقدام به از بین بردن یا بستن این رگ ها می کند. برداشتن یا بستن رگ های واریسی مشکلی در جریان خون ایجاد نمی کند چرا که خون می تواند از سایر رگ ها عبور کند.

در فیلم لیزر واریس پا مشاهده می شود که پزشک با استفاده از انرژی نوری لیزر و اعمال آن بر روی رگ واریسی، می تواند آن را محو کند. عمل لیزر معمولا برای درمان رگ های واریسی کوچک استفاده می شود و در آن هیچ جراحی یا تزریق مواد شیمیایی انجام نمی شود.

فیلم عمل جراحی واریس پا

یکی از اصلی ترین روش های جراحی واریس پا، روش اسکلروتراپی است. در این روش همان طور که در فیلم عمل جراحی واریس پا مشاهده می شود، پزشک از یک ماده شیمیایی برای بستن رگ های واریسی استفاده می کند. ماده شیمیایی مذکور باعث تحریک و بسته شدن ورید می شود. این نوع از عمل جراحی واریس را می توان در مطب پزشک انجام داد و ممکن است برای درمان کامل نیاز به چندین جلسه وجود داشته باشد.

در صورتی که رگ های واریسی بزرگ باشد ممکن است نیاز به انجام سایر عمل های جراحی داشته باشید.

فیلم جراحی عروق پا

آنژیوپلاستی عروق پا یا جراحی عروق پا یک روش درمانی برای باز کردن رگ های خونی مسدود شده است. با استفاده از این روش که در فیلم جراحی عروق پا نیز قابل مشاهده است، جریان خون کلی در بدن بهبود پیدا می کند. آنژیوپلاستی عروق پا معمولا در مدت زمان کم تر از 45 دقیقه انجام می شود. این عمل معمولا توسط متخصص رادیولوژی یا متخصص قلب و عروق انجام می پذیرد.

در جراحی عروق پا، پزشک از یک لوله بسیار ظریف برای وارد شدن به شریان آسیب دیده استفاده می کند. در ادامه عمل، شریان مسدود یا باریک شده با استفاده از بالن باز می شود. عمل آنژیوپلاستی بدون بیهوشی انجام می شود و تنها پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند.

سوالات متداول

1- آیا عمل واریس پا عمل سختی است؟

اگر رگ های واریسی شما بسیار بزرگ باشد ممکن است نیاز به جراحی برای از بین بردن واریس داشته باشید. با این وجود اگر رگ های واریسی کوچک یا متوسط باشد از روش های درمان ساده تری مانند اسکلروتراپی یا لیزر برای درمان استفاده می شود.

2- بهترین عمل جراحی برای واریس پا کدام عمل است؟

رگ های واریسی معمولا خطر جدی ای برای سلامتی انسان ندارند. با این وجود در اکثر مواقع برای درمان رگ های واریسی توصیه می شود که از عمل لیزر استفاده شود. لیزر رگ های واریسی از دقت بالایی برخوردار است و می تواند رگ های واریسی را محو کند.

1/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇