بهترین مارک پماد آنتی هموروئيد خارجی و داخلی

بهترین مارک پماد آنتی هموروئید | بهترین پماد برای هموروئید خارجی

راهنمای مطالعه:

بهترین مارک پماد آنتی هموروئید چیست؟ آیا میتوان از پماد ضد بواسیر بدون نسخه پزشک استفاده کرد؟ پماد ضد هموروئید را می‌توان یکی از رایج‌ترین و همچنین ساده‌ترین راه‌های درمان بواسیر دانست. این عارضه‌ای است که بر اثر فشار زیاد بر روی عروق خونی ناحیه مقعد به وجود می‌آید که این فشار زیاد ممکن است ناشی از یبوست، زایمان، جابه‌جایی اشیاء سنگین یا حتی نشستن و ایستادن‌های طولانی مدت باشد. با توجه به این که بواسیر موجب واریسی شدن عروق آسیب دیده می‌شود، می‌توان آن را در مراحل ابتدائی با انواع پماد ضد هموروئید درمان کرد. توجه داشته باشید که درمان هموروئید با پماد بواسیر تنها در مراحل اولیه آن امکان پذیر است و اگر با سهل انگاری علائم اولیه بواسیر را نادیده بگیرید، به مرور زمان وضعیت آن به حالت مزمن تغییر یافته که در چنین حالتی تنها روش‌های درمان جراحی می‌تواند این هموروئید مزمن را درمان نماید.

انواع مرهم ضد بواسیر را می‌توان بدون نسخه از داروخانه‌ها تهیه کرد؛ اما طبیعتا با توجه به حساسیت اهمیت نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید، توصیه ما به شما این است که بدون مشورت با پزشک از مصرف خودسرانه هرگونه پماد یا شیاف برای درمان بواسیر خودداری نمائید. ناگفته نماند که استفاده بی‌مورد از پماد ضد بواسیر می‌تواند حساسیت‌زا باشد و به همین علت ما در این مقاله از وب‌سایت دکتر قمری (متخصص بیماری های مقعدی) قصد داریم تا به بررسی و معرفی کامل بهترین پماد آنتی هموروئید و نحوه استفاده صحیح آن بپردازیم؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 

بهترین مارک پماد آنتی هموروئید خارجی

بواسیر چیست؟
انواع بواسیر: هموروئید داخلی – هموروئید خارجی

قبل از آن که بخواهیم به بحث معرفی بهترین پماد آنتی هموروئید بپردازیم، لازم است که مروری اجمالی بر انواع مختلف بواسیر داشته باشیم؛ چراکه hemorrhoid دارای انواع مختلفی است که روش‌های درمان هر کدام از آن‌ها متفاوت است. اگر بخواهیم به یک تعریف ساده از بیماری بپردازیم باید بگوییم که بواسیر نوعی بیماری است که در آن رگ‌های اطراف ناحیه مقعد به علت فشار بیش از اندازه دچار التهاب می‌شود. خود هموروئید را به طور کلی به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای علائم و ویژگی‌های خاصی است که در ادامه به بررسی دقیق آن‌ها خواهیم پرداخت:

1- هموروئید داخلی

همان طور که از نام این نوع خاص از بواسیر پیداست، در داخل ناحیه مقعد ایجاد می‌شود که عموما با خونریزی نیز همراه بوده و این بیماری در صورت پیشرفت ممکن است موجب کم خونی یا ضعف در افرادی گردد که دچار کم خونی هستند. این نوع خاص از بواسیر در چهار شدت ممکن است خود را نشان دهد:

1- بواسیر داخلی نوع 1

هموروئید داخلی نوع یک، مراحل ابتدائی بیماری را شکل می‌دهد که در این حالت شدت بیماری در کمترین حالت ممکن قرار دارد و میزان خونریزی در آن به قدری اندک است که حتی ممکن است متوجه آن نشوید. در این نوع فقط رگ‌های اطراف ناحیه مقعد فقط دچار تورم شده و در واقع هیچگونه بافت اضافه یا بیرون زدگی در این حالت وجود ندارد که اگر از روش‌های درمان خانگی بواسیر برای درمان آن استفاده کنید به احتمال بسیار زیاد بیماری از بین خواهد رفت.

2- بواسیر داخلی نوع 2

در نوع دو هموروئید داخلی، میزان خونریزی تا حدودی افزایش پیدا کرده و کمی هم بافت اضافه در اطراف ناحیه مقعد به وجود می‌آید که ممکن است در اثر دویدن یا ایجاد فشار از مقعد بیرون بزند، البته در این حالت نیز چندان جای نگرانی نبوده و خود بافت بعد از چند دقیقه به داخل باز می‌گردد. ناگفته نماند که احتمال درمان آن با روش‌های سنتی از این مرحله به بعد کاهش یافته و حتما باید به سراغ روش‌های درمان دیگر بروید و استفاده از انواع پماد انتی هموروئید می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد.

3- بواسیر داخلی نوع 3

این مرحله از این بیماری مزمن دیگر قابلیت اهمال کاری نداشته و حتما باید به پزشک مراجعه کنید؛ چراکه در این حالت بافت بیرون زده به خودی خود به داحل باز نمی‌گردد و بایستی به شکل دستی این کار را انجام دهید که این کار نیز موجب افزایش خونریزی خواهد شد. روش درمان قطعی در این حالت استفاده از لیزر است که دارای خونریزی و درد کمتری است.

4- بواسیر داخلی نوع 4

مرحله مزمن و فوق پیشرفته هموروئید مرحله چهارم آن است که در این مرحله بافت اضافی دچار افتادگی بیش از حد شده و حتی با دست هم به حالت اولیه خود باز نمی‌گردد و در طول روز با بیرون زدگی همراه بوده و گاها ممکن است به دلیل وجود عفونت کمی احساس درد را نیز به فرد بیمار منتقل نماید.

2- هموروئید خارجی

مزیتی که بواسیر خارجی در مقایسه با بواسیر داخلی دارد این است که به راحتی قابل تشخیص است؛ چراکه در خارج از بدن تشکیل شده و به راحتی می‌توانید از انواع مختلف روش درمان از جراحی و لیزر گرفته تا پماد انتی هموروئید برای درمان آن کمک بگیرید. البته ناگفته نماند که در غالب موارد این نوع خارجی درد شدیدی را به فرد بیمار تحمیل می‌نماید که تحمل آن کار چندان راحتی نبوده و موجب خانه نشینی بیمار خواهد شد.

بهترین پماد آنتی هموروئید خارجی آنوسول پلاس

این پماد حاوی روی است و به شدت باعث التیام و محافظت از پوست میشود. از این پماد میتوان به مدت طولانی تری در محل بواسیر قرار داد.

بهترین پماد برای بواسیر خارجی و داخلی

بهترین مارک پماد برای هموروئید
بهترین پماد برای درمان بواسیر داخلی و خارجی: پماد آنتی هموروئید

انتخاب بهترین پماد بواسیر با توجه به نوع آن (این که خارجی باشد یا داخلی) و همچنین میزان پیشرفت آن، امری تخصصی بوده که نیازمند معاینه و مشورت با پزشک متخصص است؛ چراکه انتخاب درست پماد آنتی هموروئید می‌تواند نقش کلیدی در کاهش علائم این بیماری داشته باشد.

مسلما پماد آنتی هموروئید بهترین دارویی است که برای تسکین موقت درد، تورم، خارش و سوزش ناشی از hemorrhoid استفاده می‌شود. این دارو به دلیل آن که حاوی مواد مختلفی چون فنیل افرین و پراموکسین است می‌تواند به صورت موقتی با تنگ کردن رگ‌های خونی در این ناحیه، تورم و درد را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد؛ اما همان طور که گفتیم انتخاب بهترین نوع از این پماد بستگی به شرایط خاص و شدت بیماری شما دارد، مثلا نمی‌توان به دلیل مشورت با کسی که دچار هموروئید خارجی بوده و از نوع خاصی از پماد برای بواسیر خارجی استفاده کرده، خودسرانه از این نوع پماد برای بواسیر داخلی استفاده کنید! حتی اگر آن فرد از بهترین مارک پماد آنتی هموروئید خارجی نیز استفاده کرده باشد بدون مشورت با پزشک متخصص احتمال این که بتوانید به صورت کاملا صد در صدی از این نوع خاص پماد نتیجه بگیرید بسیار پایین است.

آشنایی بیشتر با پماد ضد بواسیر | بهترین مارک شیاف آنتی هموروئید

شاید با مطالعه مطالب بالا این سوال ذهن شما را به خود مشغول سازد که پماد آنتی هموروئید برای چیست؟! برای این که بتوانیم پاسخی برای این سوال داشته باشیم باید به طور دقیق‌تر به بررسی این پماد بواسیر بپردازیم. مسلما بعد از بررسی ماهیت و ترکیبات این پمادها متوجه این مسئله خواهید شد که پماد انتی هموروئید برای چیست!

به طور کلی می‌توان گفت که پماد انتی هموروئید یکی از گزینه‌های اولیه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی نوع 1 است که عموما بدون تجویز پزشک و داشتن نسخه نیز می‌توانید آن را از داروخانه‌ها تهیه کنید؛ اما همان طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، با توجه به حساسیت خاص این بیماری توصیه ما به شما این است که حتما با دستور پزشک از این نوع پمادها استفاده کنید. برای آن که بهتر متوجه میزان اهمیت آن گردید به این نکته طلایی توجه کنید که استفاده از این روش درمانی برای بواسیر در درجات بالاتر کارساز نبوده و حتی ممکن است موجب ایجاد وقفه و تاخیر در روند بهبودی بیمار شده و آسیب‌های بافت مقعدی را تشدید کرده و در نهایت موجب از دست رفتن زمان طلایی درمان و ایجاد برخی بیماری‌های حاد گوارشی گردد.

به عبارت ساده‌تر اگر بخواهیم پماد انتی هموروئید را به شما معرفی کنیم باید بگوییم که این پماد بواسیر دارویی برای مقابله و کنترل التهاب شدید راست روده، درد، سوزش و تورم ناشی از بواسیر است. نکته کلیدی که به هنگام استفاده از این پمادها باید به خاطر داشته باشید این است که بعد از گذشت یک هفته پس از مصرف این پماد حتما باید آثاری از بهبودی در علائم شما ظاهر گردد، در غیر این صورت باید به سراغ روش‌های درمان قطعی دیگر بواسیر مثل لیزر و جراحی بروید.

شیاف آنتی هموروئید

شیاف برای آنتی هموروئید
عکس شیاف آنتی هموروئید

همان طور که در مطالب بالا گاها به نکاتی مختصر در ارتباط با شیاف آنتی همورویید اشاره کردیم، استفاده از این شیاف نیز یکی از روش‌های درمانی برای بهبود علائم هموروئید است که می‌تواند در التیام و تسکین دردها به شما کمک کند؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که از این روش درمانی برای درمان داخلی نوع 1 موثر است و برای درمان بواسیر خارجی استفاده از پماد هموروئید خارجی می‌تواند نقش موثرتری در درمان شما داشته باشد.

ناگفته نماند که حتی اگر از بهترین مارک شیاف آنتی هموروئید نیز استفاده می‌کنید اگر دارای شرایط زیر هستید، بهتر است در مصرف آن با دکتر خویش مشورت کنید:

 1. اگر بیماری کلیوی دارید.
 2. دچار نارسایی‌های قلبی هستید.
 3. فشار خون بالایی دارید.
 4. دارای سابقه زخم معده و بیماری‌های کلیوی هستید.
 5. دچار تب یا عفونت هستید.

در ارتباط با مصرف شیاف در دروان بارداری و شیردهی باید بگوییم که برخلاف پماد ضد بواسیر در شیردهی و بارداری که به دلیل موضعی بودن آن جذب بدن نمی‌شود و استفاده از آن بلامانع است؛ استفاده از شیاف آن در این دوران‌ها حتما باید به تجویز پزشک صورت گیرد.

نحوه مصرف شیاف آنتی هموروئید

نحوه مصرف شیاف آنتی همروئید نیز آسان بوده و فقط کافی است به هنگام استفاده از آن به این نکات توجه داشته باشید:

 1. بهترین زمان برای استفاده از این روش درمانی بعد از هر بار اجابت مزاج است؛ چراکه در این حالت روده‌ها خالی بوده و راحت‌تر می‌توانید نتیجه این روش درمانی را در مدت زمان کوتاه مشاهده مائید.
 2. شستشوی دست‌ها و همچنین ناحیه مقعد قبل و بعد از استفاده از این روش درمانی را فراموش نکنید.
 3. شیاف را پس ازبیرون آوردن از جلد خود استفاده نمایید تا شیاف در دستان شما آب نشود.
 4. دراز کشیده و شیاف را در درون ناحیه مقعد قرار دهید.
 5. پس از استفاده از شیاف ضد هموروئید بهتر است 1 الی 3 ساعت از سرویس بهداشتی استفاده نکنید تا دارو به طور کامل به بدنتان جذب گردد.

مقایسه پماد با شیاف آنتی هموروئید

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که کدام یک از دو روش ‌درمانی شیاف و پماد برای درمان هموروئید موثرتر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور کلی استفاده از این روش‌های درمانی در مراحل اولیه بواسیر می‌تواند نتایج درمانی خوبی را عاید شما نماید؛ اما به طور جزئی و قطعی نمی‌توان گفت که کدام یک از این دو روش بهتر هستند و باید مطابق با شرایط خاص بیمار یکی از این دو روش درمانی را تجویز نمود. غالبا برای درمان بواسیرهای داخلی از شیاف و برای بواسیرهای خارجی از پماد هموروئید خارجی کمک گرفته می‌شود.

پماد آنتی هموروئید گیاهی

پمادهای ضد بواسیر گیاهی به خوبی در حفظ رطوبت پوست و محافظت از مناطق التهابی عمل می‌کنند و عموما با توجه به این که عوارض جانبی خاصی ندارند (مگر آن که بیمار به یکی از ترکیبات این پمادها واکنش آلرژیک نشان دهد) طرفداران بسیار زیادی در میان بیماران پیدا کرده است. از بهترین مارک‌های پماد آنتی هموروئید گیاهی می‌توان به مواردی چون پماد روجا، پماد گزیلوکائین، پماد ایپروئید، پماد رکتال آنتی هموروئید، پماد ام جی و پمادهایی از این قبیل اشاره کرد که در ادامه به طور مفصل به معرفی هر کدام از این موارد گفته شده خواهیم پرداخت. عموما انواع مختلف پمادهای بواسیر بر پایه عصاره‌های گیاهی و ضماد گیاهی برای درمان هموروئید تولید می‌شوند و می‌توانند نقش خوبی در کاهش التهابات، قرمزی و سوزش ناحیه مقعدی داشته باشد.

1- پماد هموروئید روجا

کرم هموروئید روجا یکی از پمادهایی است که پایه گیاهی داشته و می‌توان از آن در درمان انواع مختلف بواسیر (داخلی و خارجی) کمک گرفت. به طور کلی پزشکان این پماد را برای دروه درمان بواسیر و شقاق، تسکین درد و همچنین خونریزی ناشی از عمل جراحی تجویز می‌کنند. روش مصرف آن نیز بسیار ساده است و باید در ابتدا محل هموروئید را با آب ولرم شستشو دهید و سپس آن را با یک دستمال نرم خشک کنید و در نهایت این پماد را بر روی عارضه خود ماساژ دهید تا به طور کامل جذب شود. البته ناگفته نماند که در صورتی که نوع بواسیر شما داخلی است می‌توانید از یک اپلیکتاتور تمیز برای استفاده از این پماد کمک بگیرید.

2- پماد رکتال

پماد رکتال آنتی هموروئید نیز یکی از پمادهای گیاهی دیگری است که در بهبود علائم بواسیر بسیار موثر است و بهتر است قبل از استفاده از این پماد مقداری از آن را بر روی پوست ساعد دست خود تست کنید و اگر دچار احساس خارش یا قرمزی پوست نشدید از آن استفاده نمائید. ناگفته نماند که رکتال هم دارای پماد بوده و هم شیاف آن در بازار موجود است و متناسب با شرایط خود می‌توانید از هر کدام که برای شما مناسب‌تر بود استفاده کنید.

3- پماد ایپروئید

استفاده از پماد ایپروئید برای مراحل ابتدایی بیماری که هموروئید شدت کمتری دارد توصیه می‌شود؛ اما در صورتی که بعد از یک هفته استفاده تغییری در وضعیت خود مشاهده نکردید باید به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز داروهای قوی‌تر از زمان طلایی درمان خویش نهایت استفاده را ببرید.

4- پماد گزیلوکائین

پماد گزیلوکائین عموما در دوران بارداری تجویز می‌شود و با توجه به خاصیت و ویژگی‌هایی که دارد ضرری به جنین نرسانده و مادران باردار نیز می‌توانند در این دوران بارداری دوره درمان خویش را تکمیل نمایند؛ چراکه این ژل در دسته داروهای موضعی ضد بواسیر قرار می‌گیرد.

پماد های دیگری هم برای درمان وجود دارد مانند پماد اپیروئيد، پماد نیتروگلیسیرین، ژل گزیلوکائين، پماد آنتی هموروئيد آنوسول، پماد هیدروکورتیزون رکتال.

از قبیل این پماد ها برای ترمیم و بهبود زودتر بیماری مقعدی بعد از عمل هم می توان استفاده کرد. شما می توانید بعد از عمل لیزر شقاق، لیزر بواسیر، لیزر کیست مویی و فیستول از این پماد های دارویی استفاده کنید.

ترکیبات پماد بواسیر

ترکیبات اصلی پماد آنتی هموروئید عبارتند از لیدوکائین، هیدروکورتیزون استات، آلومینیوم ساب استات، پراموکسین، زینک اکساید و فنیل افرین که نقش اساسی را در کاهش تورم عروق خونی دارد. این روش درمانی هموروئید با مکانسیم ویژه خود، به طور قابل توجهی تورم و ناراحتی شما را کاهش می‌دهد. در توضیح بهتر ترکیبات این پماد می‌توان گفت که پراموکسین متعلق به دسته‌ای از داروهایی است که به عنوان بی‌حسی موضعی از آن‌ها یاد می‌شود. این ماده موجود در پماد با اثر گذاری بر روی اعصاب این ناحیه به طرز چشمگیری در تسکین درد و خارش به شما کمک می‌کند.

ناگفته نماند که برخی از پمادهای آنتی هموروئید ممکن است حاوی مواد خاصی همچون کره کاکائو، چربی‌های مایع یا سخت باشد که چنین موادی مانع از ایجاد آلودگی بیش از حد در این ناحیه می‌گردد. این پمادها دارای موادی هستند که موجب حفظ رطوبت و همچنین محافظت از مناطق التهابی می‌گردد و از لانولین و گلیسیرین برای ایجاد پوشش محافظ بر روی ناحیه آسیب دیده استفاده می‌کنند.

عموما پمادهای آنتی هموروئیدی فرموله شده تا هم برای بواسیر خارجی و هم برای بواسیر داخلی موثر واقع شوند و روشی ساده برای تسکین دردها و بهبود علائم این بیماری باشند. البته غالبا از پماد بواسیر برای کاهش علائم درد خارجی استفاده می‌شود و برای درمان بواسیرهای داخلی از شیاف آنتی هموروئید استفاده می‌شود. برخی از پمادهای آنتی hemorrhoid به دلیل ترکیبات بی‌حسی و تسکین دهنده‌ای که دارند می‌توانند علائم و دردهای ناشی از بواسیر را تا 8 ساعت تسکین بخشند.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر قمری

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید

نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید همواره مسئله‌ای است که ذهن بیماران را به خود مشغول می‌سازد و همواره این سوال را از ما می‌پرسند که طریقه درست استفاده از پماد به چه شکل است؟

علاوه بر آن که شما می‌توانید از اطلاعات موجود در فیلم نحوه استفاده از پماد آنتی هموروئید برای این کار کمک بگیرید، عموما غالب نکات مهم در ارتباط با نحوه مصرف پماد بر روی بسته‌بندی درج می‌شود؛ اما اگر مطالب درج شده به نظرتان گنگ است و سوالاتی در این زمینه برای شما پیش آمده می‌توانید با مشاهده فیلم استفاده از پماد هموروئید موجود در وبسایت ما این سوالات را برطرف نموده و به درستی این روش درمانی را در پیش بگیرید.

ناگفته نماند که قبل از استفاده از پماد انتی همورویید حتما باید ناحیه مورد نظر را با صابون ملایم و آب، بشویید و سپس کامل خشک کنید. غالبا باید به صورت روزانه 4 بار از این پماد هموروئید استفاده نمائید که یکی به هنگام صبح و دیگری قبل از خواب است و مابقی را یا بعد از هر بار اجابت مزاج استفاده کنید یا اگر دکتر معالجتان زمان مشخصی برای آن در نظر گرفته است، مطابق آن این پماد بواسیر را استعمال نمائید.

البته باید توجه کنید که این نحوه استفاده فقط به روش درمانی پمادی منحصر شده و نحوه مصرف شیاف آن با آنچه که گفته شد تفاوت داشته و در این روش درمانی باید از شیاف آنتی بواسیر به صورت دو مرتبه در روز و به شکل داخل مقعدی استفاده کنید و حتما قبل و بعد از استفاده از آن، دست‌های خود کامل بشویید. دز مناسب این درمان نیز براساس شرایط خاص بیمار تعیین خواهد شد و حتما باید از مصرف بیش از حد این روش درمانی خودداری کنید. در آینده با تدوین فیلم نحوه استفاده از پماد آنتی هموروئید، این مورد را به صورت کامل نشان میدهیم.

اپلیکاتور پماد آنتی هموروئید

اپلیکاتور پماد آنتی هموروئید در واقع وسیله‌ای یکبار مصرف است که از آن به جهت استفاده آسان‌تر پمادهای مقعدی کمک می‌گیرند. طراحی این وسیله به گونه‌ای در نظر گرفته شده که به صورت کامل ناحیه درون مقعد را به پماد آغشته می‌کند و هیچگونه آسیبی نیز به بافت این ناحیه وارد نمی‌سازد. طریقه استفاده از اپلیکاتور پماد آنتی هموروئید نیز بسیار ساده بوده و فقط کافی است در استفاده از آن این مراحل را رعایت کنید:

 1. در قدم اول باید دست‌ها و همچنین ناحیه مقعدی را به صورت کامل شسته و سپس خشک نمایید.
 2. اپلیکاتور را به پماد انتی همورویید وصل کرده و آن را در درون دهانه مقعد قرار دهید.
 3. آنتی هموروئی پماد را فشار دهید تا پماد وارد مقعد گردد.

محدودیت در استفاده از پماد بواسیر

قبل از آن که از پماد آنتی هموروئید استفاده کنید بهتر است در صورت داشتن هر گونه حساسیت به یکی از ترکیبات تشکیل دهنده این پماد مثل فنیل افرین یا هر یک از مواد تشکیل دهند آن، موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید. ناگفته نماند افرادی که مبتلا به ضایعات قارچی و ویروسی، عفونت ثانویه و همچنین ضایعات سلی مقعد هستند، در استفاده از این روش درمانی منع مصرف دارند، علاوه بر موارد گفته شده در صورتی که دارای بیماری دیابت، مشکلات قلبی، فشار خون بالا، اختلال تروئید یا مشکلات مجاری اداری مثل پروستات بزرگ شده هستید، حتما باید قبل از مصرف چنین پمادهایی این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

در دوران بارداری نیز فقط در موارد ضروری و با تجویز پزشک این روش درمانی را ادامه دهید. گاها برخی از مادران سوالاتی در ارتباط با این که امکان استفاده از پماد آنتی هموروئید در شیردهی وجود دارد یا خیر را از ما می‌پرسند، به طور کلی در پاسخ به این سوال باید بگوییم که براساس تحقیقات امکان انتقال این دارو به شیر مادر بسیار پایین است؛ اما بهتر است قبل از مصرف چنین پمادهایی در دوران شیردهی با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمائید.

نکته طلایی در استفاده از پماد آنتی هموروئید

ما در این مقاله از وب‌سایت دکتر قمری تلاش نمودیم تا شما را با بهترین مارک‌های پماد آنتی هموروئید آشنا کنیم و همان طور که در مطالب بالا مطالعه نمودید، بیماری هموروئید یکی از بیماری‌های رایجی است که امروزه بسیاری از افراد به دلیل سبک زندگی اشتباه دچار آن می‌شوند و مسلما تشخیص سریع و اقدام به موقع برای درمان آن می‌تواند به شما در تسریع روند بهبودی کمک نمایند. یکی از روش‌های درمانی که می‌تواند در بهبود علائم بواسیر همچون خارش، سوزش و درد به بیماران هموروئیدی کمک نماید استفاده از پماد آنتی هموروئید است. عموما از پمادهای بواسیر برای بواسیر خارجی استفاده می‌شود ولی برخی از این پمادها همچون پماد آنتی هموروئید روجا هم برای نوع خارجی و هم برای نوع داخلی موثر است. ناگفته نماند در صورتی که در ارتباط با پمادهای آنتی هموروئید سوالی دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشده است، سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم.

https://bit.ly/3Ib2NTM

 

انواع بواسیر

بواسیر داخلی و خارجی
پماد آنتی هموروئید خارجی آنوسول پلاس
پماد آنتی هموروئید گیاهی روجا، گزیلوکائین، ایپروئید، رکتال آنتی هموروئید، ام جی

محدودیت استفاده در افراد

قارچی، عفونت ثانویه، ضایعات سلی مقعد، دیابتی، قلبی
تعداد مصرف روزانه  حداقل 4 بار
انواع راه درمان قرص،شیاف و پماد آنتی هموروئید

 

مواد تشکیل دهنده پماد هموروئید

پماد هموروئید معمولاً شامل مواد زیر است:

 1. هیدروکورتیزون: یک کورتیکواستروئید که التهاب را کاهش می دهد و برای درمان علائم هــــــموروئید مانند خارش و التهاب پوست استفاده می شود.
 2. لیدوکایین: یک محلول خنثی کننده درد که در پماد هموروئید مورد استفاده قرار می گیرد تـــــــا برای کمک به کاهش درد و حساسیت میزان آن به لایه های عمیق تر پوست کاهش یابد.
 3. شوره روی: برای تسکین خارش و درمان مشکلات پوستی استفاده می شود.
 4. پروکاین: یک خنثی کننده موضعی برای درد است که برای کمک به کاهش درد هموروئید استفاده می شود.
 5. روغن چای: یک روغن گیاهی با خواص ضد التهابی و آنتی باکتریال است که به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده پماد هموروئید مورد استفاده قرار می گیرد.
 6. گلیسرین: یک ماده شبیه به شکرای است که به عنوان یک ماده حافظ رطوبت استفاده می شود و باعث آرامش و تسکین پوست مشکل دار می شود.

ترکیبی از این مواد در پماد هموروئید برای کاهش التهاب، خارش و درد در بیماران با مشکل هموروئید مفید است. اگر شما نگران علائم خود هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 

4.7/5 - (4 امتیاز)

مقالات مشابه

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاهات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما
سیما
1 سال قبل

سلام ممنون میشم اگر بهترین مارک پماد آنتی هموروئید خارجی رو معرفی کنید.🌹

سیما
سیما
1 سال قبل

سلام جناب دکتر قمری عزیز، اگر امکانش هست فیلم نحوه استفاده از پماد آنتی هموروئید رو هم بگذارید چون من واقعا به اون نیاز دارم و هیچ جا اون رو پیدا نکردم.

بیتا
بیتا
1 سال قبل

ممنون از جناب دکتر، من واقعا دنبال انتخاب بهترین مارک پماد آنتی هموروئید بین روجا و آنوسول پلاس بودم که با این مطالب کامل من اون رو انتخاب کردم. ممنون از شما مانا باشید.❤

علی
علی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
میخواستم ببینم استعمال پماد ضد بواسیر با اپلیکاتور مانعی دارد؟

مشاوره تخصصی قبل از عمل با دکترقمری

متخصص جراحی عمومی

 

بهترین دکتر و مرکز برای درمان:

 

شقاق | هموروئید | کیست مویی | فیستول

👇 تماس بگیرید.👇